Öne Çıkanlar Fırat Üniversitesi Koronavirüs Önlemlerini Açıkladı MHP KONTEYNIR KENTİ ZİYARET ETTİ Kasap Et Derdinde Uyuşturucu Operasyonu: 1 Tutuklama İnovasyon ve Tasarım Merkezi Oluyor

Bu haber kez okundu.

“İşimizi Severek Yapıyoruz”

Tunçgil ziyaret sırasında  yaptıkları başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi ile ilgi de bilgiler verdi.

Haber: Faik Akgün

Elazığ Belediyesi  Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi Müdürü Veteriner Hekim Vesile Tunçgil gazetemize gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinde genel yayın yönetmenimiz Nafiz Koca tarafından ağırlandı. Tunçgil gazetemizi objektif yayıncılık anlayışı dolayısıyla tebrik ettiğini ifade etti. Ortaya koydukları başarılı çalışmalarla çevre illerin bile hayranlıkla   baktığı  Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi ilgili olarak da bilgi veren Tunçgil  başarılarının sırrının işlerini severek yapmak olduğunu kaydetti. 

    Hayvan Hastanesi Ve Geçici Bakım Evi’nde Sokak Hayvanlarına Sevgiyle Bakılmaktadır

Elazığ Belediyesi  Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi Müdürü Veteriner Hekim Vesile Tunçgil,   hayvan hastanesi ve geçici bakım evinde sokak hayvanlarına sevgile yaklaşıldığını ifade ederek yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Tunçgil, “Elazığ Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Ve Rehabilitasyon Merkezi 600 hayvan kapasiteli bir yer olup sadece sokak hayvanlarına hizmet vermektedir.6000 metre kare kapalı alanı bulunan bu merkezde sokak hayvanlarının kışın soğuktan korunma, yaz kış barınma, beslenme, su, temizlik ve tedavi ihtiyaçları belediyemizce karşılanmaktadır.  Hastanemizde 5199 sayılı kanun gereği olarak  herhangi bir hastalığı bulunan yada trafik kazası geçiren sokak hayvanlarının tedavileri yapılır, sayılarını kontrol altına almak için kısırlaştırılır, aşıları  yapılır, tekrar doğal ortamına bırakılır. Barınakta bulunan sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyen vatandaşlarımıza sahiplendirme yapılmaktadır. Toplamda 2 veteriner hekim ve 17 çalışanla hizmet veren bakımevinde bulunan bütün sokak hayvanlarına sevgiyle ve gönülden bakılmaktadır.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol