Öne Çıkanlar Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Yetki Belgesi Eğitimi Verildi 100 Yıl Yıkıcı Bir Deprem Beklenmiyor 2020 Yılı Ödeneğinin Yüzde 55i hizmete Dönüştü Kaybolan 300 Koyun Drone İle Bulundu Vali Kaldırımdan 1 Mayıs Mesajı

Bu haber kez okundu.

İstihdam Teşvikleriyle İlgili Bilgiler Siteme Yüklendi

Elazığ TSO tarafından yapılan açıklamada, “ 7256 ve 4447 Sayılı Kanunlar ile İstihdam Teşviklerine 2020 ve 2021 yıllarında önemli düzenlemeler ve eklemeler yapılmış olup Söz konusu teşvik, destek ve indirim uygulamalarının yasal dayanaklarına, açıklamalarına, başlangıç ve bitiş tarihlerine, yararlanma şartlarına ve teşvik tutarlarına ilişkin detaylı sunum Odamızın www.elazigtso.ogr.tr sitesinde yayınlanmıştır.

Oda Üyelerimizin ilgili teşviklerden istifade etmesi ve içinden geçilmekte olan bu zor dönemde devlet desteklerini kullanması açısından SGK teşvikleriyle ilgili olarak hazırlanmış olan detaylı bilgilendirme sunumuna Odamızın www.elazigtso.org.tr sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Hazırlanmış olan sunumda;

  • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda 7,
  • 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununda 8,
  • 4857 sayılı İş Kanununda 1,
  • 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanunda 1,
  • 5225 sayılı Kültür Yatırımları ve Girişimlerini Teşvik Kanununda 1,
  • 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununda 1,
  • 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununda 1,
  • 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda 1, olmak üzere toplamda 21 prim teşvik, destek ve indirim uygulaması bulunmaktadır.

Söz konusu teşvik, destek ve indirim uygulamalarının yasal dayanaklarına, açıklamalarına, başlangıç ve bitiş tarihlerine, yararlanma şartlarına ve teşvik tutarlarına sitemizden ulaşmak mümkündür.

İstihdam üzerindeki maliyetlerin düşürülmesinde önemli olan bu teşvik, destek ve indirim uygulamalarının Oda Üyelerimizin ilgili birimleri tarafından incelenmesinde büyük yarar bulunmaktadır.”denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol