banner30
Öne Çıkanlar 6. Bölge İçin Harekete Geçti DEVA KYK Kredilerine İlişkin Öneride Bulundu VERBİSE KAYITLAR 30 EYLÜLDE SON Efsane Kaymakam Ayağının Tozuyla Çalışmalara Başladı Okul Kantinlerine Sıkı Denetim

Bu haber kez okundu.

Kaçak Kazı Yapanlar Suçüstü Yakalandı

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipleri yaptıkları istihbarat çalışmaları sonucunda, Palu ilçesi Örencik Köyü Şimşat Haraba Höyük ve Kalesi bölgesinde bulunan, arkeolojik sit alanı içerisinde izinsiz kazı yapılacağı bilgisi  alınması üzerine harekete geçti. Yapılan operasyonda üç kişi gözaltına alındı.

“Yasal İşlem Başlatıldı”

Gerçekleştirdikleri operasyon ile ilgili olarak Elazığ İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Jandarma ekiplerince, şüphelilerin yakalanabilmesi amacıyla operasyon planlandı ve kaçak kazı yapan;  A.i.S. , Ş.H. ve O.D.  kazı yaparken suçüstü yakalandı. Şüphelilerden 4 adet sikke ve 13 adet tarihi obje ele geçirilirken kazı yapmada kullandıkları; 3 adet dedektör ve 3 adet çapada muhafaza altına alındı. Şüpheliler hakkında ,Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na Muhalefet Suçu’ndan yasal işlem başlatıldı. Ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik her türlü  mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol