banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

KADES’e Uluslarası Ödül

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından,  hayata geçirilen ve kadına yönelik şiddetle mücadeleye katkı sağlayan; KADES mobil uygulaması, uluslararası alanda, dikkat çekti. Akdeniz Parlamenterler Asamblesi, Paris'teki 15. Genel Kurul Toplantısı’nda, Kovid-19 salgınında ulusal yardım hatları ve akıllı telefon uygulamalarıyla, aile içi şiddetle mücadele kapsamında, KADES'i ödüle layık gördü.

KADES'in ödülü, 18 Kasım'da Roma'da, İtalyan Parlamentosu'nda düzenlenecek törenle verilecek. Mobil uygulama KADES, 2018'den bu yana 2 MİLYON 659 bin 12 kişi tarafından yüklendi. Emniyet ve jandarma ekipleri, bugüne kadar KADES üzerinden yapılan 215 bin 387 ihbara müdahale etti. Anında ihbar bölgelerine yönlendirilen ekipler, aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının engellenmesini sağladı.

Akdeniz Parlamenterler Asamblesi


Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasında; ekonomik, sosyal ve siyasal konularda iş birliği sağlanması amacıyla faaliyet yürüten, Akdeniz Parlamenterler Asamblesi her yıl faaliyetleriyle, bölge halkları arasında karşılıklı anlayış, sosyoekonomik iş birliği, siyasi diyalog, güven inşası ve çatışma çözümünün güçlendirilmesine katkıda bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara ödüller veriyor.


Akdeniz Parlamenterler Asamblesi'nin, 29 üyesi ve 4 gözlemci üyesi bulunuyor. Üye ülkeler şöyle:
"Türkiye, Fransa, İtalya, Portekiz, Sırbistan, Yunanistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Mısır, Hırvatistan, Fas, İsrail, Lübnan, Ürdün, Cezayir, Libya, Malta, Monako, Karadağ, Moritanya, Andorra, Bosna-Hersek, San Marino, Suriye, Slovenya, Romanya, Filistin ve Tunus."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol