Öne Çıkanlar Jandarmadan yasa dışı bahis operasyonu Başkan Doğan Korona virüsü önlemleri Çiçek: Ağar Ailesi Cumhur İttifakından Dolayı Hedefte Gazete Dağıtıcısı aranıyor

Bu haber kez okundu.

Kamuoyunun Vicdanına Havale Ediyoruz

Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet ilimize ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Depremin bir doğa olayı olduğu ve ülkemiz coğrafyasının özellikle de yerleşim bölgelerimizin büyük bir kısmının deprem kuşağı içerisinde olduğu bilinen bir gerçektir.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde çalışmakta olan kamu çalışanları olarak, vatandaşlarımız ailesi ve yakınlarını güvenli yerlere yerleştirme ile meşgulken bizler depremin ilk olduğu andan itibaren idarecisi ve tüm personeli ile görevimizin başında yer aldık.

Bir yıl içerisinde 2 büyük deprem yaşayan İlimizde görev ve sorumluluğumuzun bilinci ile aylarca gece-gündüz, hafta sonu, tatil demeden vatandaşımızın mağduriyetinin biran önce giderilmesi için Kanunlara, Yönetmeliklere uygun şekilde Bakanlığımız ve İlimizdeki diğer kurumlar ile koordinasyon içinde anlımızın akıyla çalıştık ve çalışmaya da devam etmekteyiz.

Geçen 1,5 yıl içerisinde, Dünyada ve Ülkemizde yaşanan pandemi koşullarına rağmen, tüm kurumlar esnek çalışma ile çalışırken Bizler mesai saati gözetmeksizin harcadığımız emek kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Bu şehrin birer ferdi ve yaşayanı olarak meydana gelen depremlerden bizlerinde etkilendiğini, evinin ağır hasardan yan yatmasına rağmen görevinin başına gelerek hasar tespitine katılan arkadaşlarımızın varlığını da göz ardı etmemek gerekir.

Son günlerde İlimizde bazı yerel basın organlarında yer alan yapmak durumunda kaldık.

Bir muhtarımız tarafından kurumumuz ve çalışanları hakkında tarafımızca kabul edilmesi ve sessiz kalınması mümkün olmayan talihsiz açıklamalarda bulunulmuştur.

Yapılan üzücü açıklamalar ile bizler Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü çalışanları Elazığ’a ihanetle suçlanmakta ve çeşitli hakaretlere maruz kalmaktayız.

  Hâlbuki yapılan bütün güzel çalışmalarda kamu çalışanı arkadaşlarımızın emeği ve alın teri vardır.

İhanet, yukarıda da bahsedildiği gibi mesai saati gözetmeksizin vatandaşımıza hizmet etmek için çalışmak mıdır?

Girilmedik mahalle, cadde, sokak, köy, oba, mezra, bina ve hane bırakmamak mıdır?

Aslında asıl ihanet Devletin malını ve yetkisini toplumun genelini ilgilendiren faydalı işlere değilde belli kişilerin heva ve hevesleri doğrultusunda haksızca ve fütursuzca kullanmaktır.

24 Ocak 2020 de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde 86.595 bina; yaklaşık 281.000 bağımsız bölüm incelenmiş, bunlardan 16.606 adeti Ağır hasarlı ve Acil yıkılacak bina olarak tespit edilmiştir.

Son olarak 27 Aralık 2020 de meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremde ise 38.548 bağımsız bölüm incelenmiş,983 orta hasarlı olan binadan 884 ad. bina ağır hasara dönüşmüştür.

Bizleri ihanet ile bir arada anmak en hafif deyimiyle cehalettir.

Yapılan bu haksızlığı kabul etmiyor, yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Değerlendirmeyi kamuoyunun vicdanına havale ederek, saygılar sunuyoruz.

Bayındır Memur Sen

Türk İmar Sen

Yapı Yol Sen

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol