Öne Çıkanlar Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonunda İki Elazığlı Milletvekili Balık: Süreci Her Boyutu İle Tavizsiz Yönetmek İçin Gayret Ediyoruz Dualarla Anıldı Valilikten Dolandırıcılara Karşı Uyarı! YA HAFRİYAT YA MADEN

Bu haber kez okundu.

KANGAL: ÖĞRETMENEVİ BİNASI MİLLET KÜTÜPHANESİNE DÖNÜŞTÜRÜLMELİ

Demokrasi ve Atılım Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, tarihi öğretmenevi binası ile ilgili yaptığı açıklamada " Öğretmenler Günü müjdesi olarak, Şehrimizin en merkezi konumunda bulunan tarihi Elazığ Öğretmenevi binasının Millet Kütüphanesine dönüştürülmesine karar verilmesini temenni ediyoruz" dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN ÖĞRETMENEVİ’NİN MİLLET KÜTÜPHANESİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE KARAR VERİLMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ”

Demokrasi ve Atılım Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal açıklamasında şu ifadelere yer verdi, " Şehrimizin en merkezi konumunda bulunan Elazığ Öğretmenevi , 1933 yılından bu yana sürekli olarak eğitim kurumu olarak hizmet vermiş , ancak yaşanan deprem sonrası kapatılarak durumu belirsiz bir hal almıştır. Gelinen aşamada, bu tarihi mekânın artık öğretmenevi olarak hizmete sunulması mümkün görülmemekle birlikte, ruhuna uygun olarak eğitim odaklı bir mekâna dönüştürülmesi hem vatandaşlarımız hem de öğretmenlerimiz açısından son derece olumlu karşılanacaktır. Bu kapsamda Sayın Belediye Başkanımızdan Öğretmenler Günü müjdesi olarak, buranın Millet Kütüphanesine dönüştürülmesine karar verilmesini temenni ediyoruz. Bu kararın alınması, hem eğitim yuvası olan bu tarihi mekânın özüne uygun olarak kullanılmasını sağlayacak, hem şehir merkezinde eksikliği hissedilen kütüphane ihtiyacını karşılayacak, hem de yanıbaşında Belediyemizce güzel bir şekilde yapılan çevre düzenlemesini taçlandıracaktır"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol