Öne Çıkanlar YA DEVAM!.. ELAZIĞSPORUN KADERİ BU TOPLANTIYA BAĞLI Elazığdan Suriyeye 30 Tır Un Yardımı Prof. Dr. Bilal Çoban Kaza Geçirdi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü Aycan Güldağı

Bu haber kez okundu.

Karakuş: "Sayın Vali AKP Aday Adayı Psikolojisinden Biran Önce Kurtulmalı"

Karakuş, yaptığı açıklamada, Vali Yırık'tan iki kez randevu talep ettiklerini ancak kendilerine olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmadığını aktardı.

"OLUMLU YADA OLUMSUZ GERİ DÖNÜŞ OLMAMIŞTIR"

Vali Yırık'ın 6 aylık hizmet süreci boyunca çoğunlukla iktidar partisi siyasileri ile yan yana geldiğini ifade eden Karakuş, şu ifadelere yer verdi: “Elazığ Valisi'nin Haziran ayında göreve başlaması ile birlikte ilimizde faaliyet gösteren STK, Dernek, Vakıf, Siyasi Parti vb. gibi kurum ve kuruluşların hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında randevu taleplerine olumlu cevap vererek makamında ağırlayan Sayın Vali Erkaya YIRIK, maalesef Yeniden Refah Partisi olarak iki kez randevu talep etmemize rağmen bizlere olumlu yada olumsuz geri dönüş olmamıştır. Bir Valinin mesaisi, onun meşguliyetini gösterir. Sayın Vali geçtiğimiz 6 aylık sürede çoğunlukla iktidar parti siyasileri ile yan yana gelmiş davet ve programlarda boy göstererek siyasi nabız tutma gayreti içinde olmuştur”

"BU ŞEHİRDEKİ TÜM SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET ETSİN"

"İlin mülki amiri olan ve tarafsız olması, yasalarla görev tanımı yapılmış bir kurum yöneticisinin siyasi aksiyon içinde olması düşünülemez. Sayın vali, henüz kaymakam görevinde iken 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AK parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı için müracaat etmiştir madem ki siyasetle ilgileniyor ve gündemin nabzını tutmak istiyor, bu şehirdeki tüm siyasi partileri ziyaret etsin bizde söyleyeceklerimizi yüzüne söyleyelim. 24 Ocak Depreminde ortaya çıkan acı tabloda Elazığ’daki gerek orta hasarlı binaların durumunun bakanlık nezdinde raporlanması gerekse de konteyner kentteki tespit ettiğimiz sorunların valilik nezdinde hayırlı olsun ziyaretimiz kapsamında bilgilendirilmesi hususu için randevu talep etmiş isek de maalesef yine sonuç alınamamıştır”

"HİÇBİR MEZİYET SAHİBİ BU EMANETİ KEYFİNE GÖRE VE ŞAHSİ HESAPLARI İÇİN KULLANAMAZ"

"Sayın Vali, kolektif ve katılımcı bir yönetim yerine siyasi iktidar yöneticileri ile siyasi iktidara yakın sivil toplum örgütleri ve siyasi iktidarla zenginleşen varlık sahipleri kişi veya kuruluşlarla ilimizin geleceği ile ilgili konularda aracı oluyorsa maalesef o kurum hiçbir şey üretemez. Valilik makamı kamunun emanetidir. Hiçbir meziyet sahibi bu emaneti keyfine göre ve şahsi hesapları için kullanamaz”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol