Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

KARAR AÇIKLANDI! 1 EKİM'DE BAŞLIYOR

Sandıktan çıkan karar ile kuaförler 1 Ekim tarihinden itibaren pazar günleri kapalı olacak.

Ticaret Bakanlığı, 1 Ekim 2022'den itibaren uygulanmak üzere, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde karar aldı.


Bakanlığın uygulamaya koyacağı karar doğrultusunda Elazığ’da hizmet veren kadın ve erkek kuaförleri tatil günlerini belirlemek için Odalarının aldığı kararla seçime gitti. Konuşmaların ardından berber ve kuaför işletmecileri sandık başına giderek oylarını kullandı.

Yapılan oylama ile birlikte Berberler ve Kuaförler, 1 Ekim tarihinden itibaren Pazar günleri kapalı olacak. Programda berber ve kuaförlerin yaz ve kış aylarındaki kapanış saatlerini de esnafın oylamasına sunuldu.


Alınan karar doğrultusunda bayan kuaför ve güzellik salonları yaz aylarında saat 19.00’a kış aylarında ise 18.00’e kadar dükkânlarını açık tutabilecekken, erkek kuaförler ise yaz aylarında 21.00’e kış aylarında ise 20.00’e kadar hizmet verecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol