Öne Çıkanlar Cmhurbaşkanı Erdoğan Elazığa Geldi Depremde Vefat Edenler İçin Anma Programı Düzenlenecek Trafik Kazası: 2 Ağır Yaralı 28 Araçlık Filo Hizmete Girdi Basın İlan Kurumu 60 yaşında

Bu haber kez okundu.

Karayolları Bölge Müdürlüğü Taşınacak

Elazığ kamuoyunun gündeminde olan resmi kurumların il dışına taşınması konusu ile ilgili olarak çalışmalar devam ederken, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün taşınacağı alan netleşti. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları bölge müdürlüğünün, Hankendi yolu üzerinde bulunan Kesikköprü bölgesine taşınacağını söyledi.
 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, projelerinin birer birer hayat geçirildiğini ifade ederek,  “Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin ihalesini yaptık. Yer teslimini yaptık. İlgili firma şu anda inşaat çalışmalarına başladı. Aynı zamanda Kent-Köy projemizi bitirdik. Kapalı Çarşı restorasyonunu bitirdik. Balakgazi Cam Seyir Terası ve Parkı’nın düzenlemesini bitirdik. Postahane meydanı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ımızın yeraltı otoparkı ve meydan düzenlemesi ihalesini geçekleştirdik yine yer teslimini yapıp ilgili firma çalışmalarına devam ediyor. Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren seçim öncesi söz verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Bununla birlikte şehrimizin gelişimine katkı sunacak her türlü projeyi de milletvekillerimiz ile birlikte Ankara’da ilgili bakanlıklara, ilgili bürokratlara giderek sürecin takibini yapıyoruz. Geçen haftada 4 günlük bir Ankara mesaimiz oldu. Ankara mesaimizde yine ilgili bakanlıklara ilgili bürokratlara giderek ilimizin gelişimi noktasında katkı sağlayacak projelerimizi kendilerine sunduk” dedi.

ÇOK KIYMETLİ BİR ADIM OLACAK

Başkan Şahin Şerifoğulları, “Yıllardan beri yine konuşulan ama maalesef mesafe kat edilmeyen resmi kurumların şehir dışına taşınması durumu söz konusu. Ama bizler yine milletvekillerimizle birlikte özellikle Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün şehir dışına taşınması ile ilgili Ulaştırma Bakanımıza biz Elazığ ziyaretlerinde kendilerine arz etmiştik. Şimdi kendileri de sıcak bakmıştı. Geçen hafta da Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğü’ne giderek bir an önce protokol altına alınması noktasında ki çalışmaların hızlandırılması noktasındaki çalışmalarımızın hızlandırılması noktasındaki tavsiyeler ve telkinlerde bulunduk. İnşallah kısa bir süre içerisinde Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün ilimizin dışına taşınması noktasında şehir dışına taşınması noktasındaki protokolü imzalayacağız. Kısa süre içerisinde projelendirip ihalesini gerçekleştirecekler. Ve yeni binalara taşındıktan sonra da inşallah Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu 90 dönümlük arsa yeşil alan, peyzaj düzenlemesi, bir yaşam alanı olarak şehrimize kazandırılacak. Bu şehrimizin gelişimi noktasında çok önemli, çok kıymetli bir adım olacak. Akabinde tabi Orman Bölge Müdürlüğü’nün taşınması ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

YENİ BİR YAŞAM ALANIYLA ŞEHRİMİZİN HİZMETİNE İNŞALLAH KAZANDIRACAĞIZ

Hankendi yolu üzerinde bulunan Kesikköprü Bölgesinde 170 dönümlük alanın Karayolları’na verileceğini belirterek, şehir içerinde kalan kısmın yeşil alan olarak değerlendirileceğini söyleyen Başkan Şerifoğulları, “İletişim Fakültesi Üniversite arazisinin olduğu İletişim Fakültesi’nin orada olduğu alanda 600 dönümlük kurum alanları var bizim ayırmış olduğumuz imar planında. Burada 170 dönümlük alanı Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne vereceğiz. Şu anda da Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yerini de inşallah yeşil alan yürüyüş alanları, bisiklet yolları yeni bir yaşam alanıyla şehrimizin hizmetine inşallah kazandıracağız” ifadelerine yer verdi.

ŞEHİR MERKEZİNE YENİ RESMİ KURUM YAPTIRMAYACAĞIZ

Şahin Şerifoğulları, “Biz görevde kaldığımız müddetçe şehir merkezine yeni resmi kurum yaptırmamayla alakalı çok net bir kararımız var, çok net bir duruşumuz var. İnşallah hem yeni resmi kurumların şehir içerisine yapılmasını önleyeceğiz hem de eski şehir içerisinde bulunan resmi kurumların taşınmasını gerçekleştirip şehrimize yeni yaşam alanları oluşturacağız. Şehrimizin güzelleşmesine, gelişmesine katkı sunacağız” diye ifade etti.

FUAR VE KONGRE MERKEZİMİZİN İNŞAAT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

21 aydır Elazığ Belediye Başkanlığı görevinde bulunduklarını da anımsatan Başkan Şerifoğulları, “Görev süremizin 21. ayındayız. Tabi göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bugüne kadar gelmiş olduğumuz süre zarfında durmadan, yorulmadan koşturarak şehrimizin sorunlarını çözebilme adına seçim öncesi taahhüt etmiş olduğumuz projeleri hayata geçirebilme adına çalışmalarımızı ekibimizle birlikte gayretli bir şekilde yapıyoruz. 21 aylık görev süremiz boyunca şehrimiz adına çok kıymetli adımlar attık. Yıllardan beri konuşulan ama maalesef bir türlü çözüme kavuşmayan fuar ve kongre merkezimizin inşaat çalışması devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol