banner30
Öne Çıkanlar Gözetim Tetkiki Tamamlandı AFAD Kura Tarihini Açıkladı Teslim Olan Örgüt Mensubu Sayısı 176ya Yükseldi Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi MHP SAHAYA İNDİ

Bu haber kez okundu.

Kazakistanlı Öğrenciler Staj İçin  Fırat’ı Tercih Etti

Abay Kazak Devlet Pedagoji Üniversitesi Filoloji ve Çok Dilli Bilim Verme Enstitüsü’nün Kazak Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı ile Sanat Tarihi Bölümlerinde okuyan 25 Kazakistan uyruklu öğrenci Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinde staj yapmak için Fırat Üniversitesi’ne geldi.  Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yabancı uyruklu öğrencileri öğlen yemeğinde ağırladı.

 Gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Göktaş’ın yanı sıra; rektör yardımcıları Prof. Dr. Soner Özgen Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, genel sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Buran ve Doç. Dr. Fatih Özek ile Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ercan Alkaya, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın ve dış ilişkiler birim koordinatörü Doç. Dr. İzzet Taşar katıldı.

Programda konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yabancı uyruklu öğrencilere Elazığ ve Fırat Üniversitesi hakkında bilgiler vererek, geçmişten bugüne her iki ülkenin iyi bir iletişim kurduğunu söyledi.  

Yabancı uyruklu öğrenciler ise özellikle, Fırat Üniversitesi’ni tercih ettiklerini belirterek hem Elazığ’ı ,hem de Fırat Üniversitesi’ni çok sevdiklerini Elazığlıların çok misafirperver olduklarını ifade ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol