Öne Çıkanlar İHH SOĞUK SAVAŞIN İZLERİNİ SİLİYOR! Gönüllü Gençler Depremzede Çocukların Yüzünü Güldürdü İlhan: İzzetpaşa Camiinin Yeniden İbadete Açılması En Önemli Misyonumuzdur HEDEFİMİZ EN AZ İKİ VEKİL Elazığda Trafik Kazası: 1 Ölü

Bu haber kez okundu.

KISITLAMALAR TESİRİNİ GÖSTERİYOR

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ’daki koronavirüsteki son durumla ilgili olarak verdiği bilgilerde Şehirdeki vaka sayısında kısıtlamaların etkili olduğunu ifade ederek, “kısıtlamalar tesirini gösteriyor ama aynı duyarlılıkla aynı bilinçle devam etmemiz gerekiyor” dedi.

Yoğun bakımlardaki doluluk oranlarıyla da ilgili konuşan Vali Yırık, "Hastanelerde iyi durumdayız. Kötü değiliz" ifadelerini kullandı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, koronavirüsle ilgili yaptığı açıklamada, Şehir genelinde tedbirler aldıklarını ve ekiplerin de sürekli sahada olduğunu ifade etti.

 Vali Erkaya Yırık, kısıtlamaların Elazığ’da etkisini gösterdiğini belirterek, ayrıca yoğun bakımlardaki doluluk oranında iyi durumda olduğumuzu ifade etti.

ELAZIĞ KURALLARA UYUYOR

Elazığlı vatandaşların kurallara uyduğunu söyleyen Elazığ Valisi Yırık, “İnşallah bu virüs belası öncelikle ülkemizden sonra dünyadan bertaraf olur.

Vatandaşlarımızın bu süreçte dikkatli olması gerekiyor.

Bugünde sokağa çıkma kısıtlaması var. Elazığlı hemşehrilerimizin maske, mesafe ve hijyen konusundaki duyarlılığına teşekkür ediyorum.

Allah razı olsun. Böyle devam ettikçe sayı azalacak. Bunu ümit ediyoruz. İnsanlarımızın duyarlılığı sayesinde bu virüsünde sonunu getireceğiz Allah’ın izni ile” ifadelerini kullandı.

KISITLAMALAR TESİRİNİ GÖSTERİYOR

Elazığ’da ekiplerin sürekli sahada olduğunu anımsatan Vali Yırık, “Tedbirlerimizi alıyoruz. Ekiplerimiz sürekli sahada. Gerek Cumhurbaşkanımız gerekse bilim kurulu bu süreçte birtakım tedbirleri uyguluyor ve almaya devam ediyor.

Bu tedbirlerin etkili olması için her birimizin kendi açımızdan kendi ölçeğinde katılım sağlaması gerekiyor. Böyle yaparsak bir dayanışma içerisinde bu illetten kurtulabiliriz.

Geldiğimiz noktada tabii ki kısıtlamalar tesirini gösteriyor ama aynı duyarlılıkla aynı bilinçle devam etmemiz gerekiyor. Bu sürecin özü kontrollü sosyal hayat, Bu anlamda vatandaşlarımızın bu duyarlılıkla devam ettiği sürece inşallah sayımız azalacaktır. Ama aynı bilinçle devam edersek” açıklamalarını kaydetti.

HASTANELERDE İYİ DURUMDAYIZ

Yoğun bakımlardaki doluluk oranlarıyla da ilgili bilgi veren Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Hastanelerde iyi durumdayız. Kötü değiliz Allah’a hamdolsun. İnşallah iyi olacak” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol