banner30
Öne Çıkanlar REİS ELAZIĞI TOPARLA EROL Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! Dumandağ Elazığspor küme düşme hattına geriledi!

Bu haber kez okundu.

Masal Evleri Miniklerden Yoğun İlgi Görüyor

Anadolu Masal Evi; gelişim çağındaki çocukların, masallar yoluyla dil becerilerini, yaratıcılıklarını, dinleme, anlama ve hayal gücü yeteneklerini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Miniklerden yoğun ilgi gören Anadolu Masal Evi’nde masal dinletisinin ardından, kültürümüzün bir parçası olan, unutulmaya yüz tutmuş eski oyunlar oynandı ve boyama etkinlikleri gerçekleştirildi.

“Her Hafta Farklı Etkinlikler Yaptırıyoruz”

Düzenlenen etkinliklerin oldukça verimli geçtiğini dile getiren Elazığ Anadolu Masalları İl Koordinatörü Şeyma Gür, “Biz çocuklarımıza Anadolu Masal Evi'nde, her cumartesi masal anlatıp, sanat etkinliği yaptırıp, geleneksel çocuk oyunu oynatıyoruz. Elazığ Anadolu Masal Evi; Elazığ Belediyesi ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği protokolü sayesinde gerçekleşen bir projedir. Anadolu Masalları Projesi Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü'nün ve bakanlığımızın projesidir. Bu projede; bize Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları çok büyük destek verdi. Bu binayı bizlere tahsis etti. Yaz tatili boyunca salı, perşembe ve cumartesi günü yaptığımız programları, okullar açılınca sadece cumartesi günleri yapmaya başladık. Çocuklarımıza; her cumartesi Anadolu Masalları anlatıp, geleneksel çocuk oyunları oynatıp, sonrasında ise; sanat etkinlikleri yaptırıyoruz. Her hafta farklı etkinlikler yaptırıyoruz. Elazığ Belediyemize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'müze desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol