Öne Çıkanlar Şehit asker son yolculuğuna uğurlandı KYK Öğrencilerine Müjde! Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonunda İki Elazığlı Yöneticilerin kulağına küpe olsun Yıldırım: Toplumsal Duyarlılığın Başlatılmasını İstiyoruz

Bu haber kez okundu.

MESCİD-İ AKSA’DAN ELAZIĞ’A DUA

Mescid’i Aksa’nın şehri Kudüs’e ziyaretler, pandemi nedeniyle ertelenmişti. Ertelenen ziyaretler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda verilen onay sonucunda tekrar başladı.

Elazığ’dan da Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, Elazığ Müftüsü Selami Aydın, İş insanları Abdulkerim Yılmaz, Aydın Torgut, Ayhan Şimşek, Bülent Sami satıcı, Nihat Oğuz ve Bingöllüler eski dernek başkanı Suphi döner ve İlim hayra hizmet vakfı başkanı Zülfü Biçerer geçtiğimiz günlerde Elazığ İl Müftülüğü öncülüğünde, Müslümanların ilk kıblesi, Mescid-i Aksa’yı ziyaret için Kudüs’e gitti.

Yaklaşık 3 gündür Mescid-i Aksa ile önemli dini ve tarihi yapıları ziyaret eden heyet Cuma namazını da yine Mescid-i Aksa’da kıldı.

Elazığ müftüsü Selami Aydın, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa ve aynı avluda bulunan Kubbet-üs Sahra’dan ülkemiz, Elazığ için dua etti. Müftü Selami Aydın, Mescid-i Aksa’nın ve Kubbetüs Sahra’dan selam gönderdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol