Öne Çıkanlar İHH SOĞUK SAVAŞIN İZLERİNİ SİLİYOR! Gönüllü Gençler Depremzede Çocukların Yüzünü Güldürdü İlhan: İzzetpaşa Camiinin Yeniden İbadete Açılması En Önemli Misyonumuzdur HEDEFİMİZ EN AZ İKİ VEKİL Elazığda Trafik Kazası: 1 Ölü

Bu haber kez okundu.

Meslek Komite Toplantıları Gerçekleştirildi

4 gün süren toplantıların açılış konuşmasını yapan Başkan Arslan, 2020 yılı Oda çalışmaları, deprem ve COVİD-19 süreciyle ilgili yapılan girişimler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Odanın hedefleri ve bu hedefler doğrultusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Arslan, OSB’ler, Elazığ TSO ve Paydaşları öncülüğünde kurulan Kooperatifler ve Birlikler, Oda kurumsallaşması, İlin kalkınma ve gelişmesi hususunda Elazığ TSO tarafından oluşturulan ve yol haritası olan tüm faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

SON YILLARIN EN VERİMLİ TOPLANTILARI YAPILDI

Video konferans yolu ile yapılan ve 4 gün sürerken Elazığ TSO 14 Meslek Grubu toplantıları yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Toplantıların açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 2019 yılında start verilen çok sayıda projenin 2020 yılında yaşanan deprem ve COVİD-19 sürecinde yavaşlamış olmasına rağmen tüm projelerin aynı kararlılıkla devam ettiğini ifade etti.

Başkan Arslan, toplantılar sonrası yaptığı değerlendirmede, “ Aralık ayı Meslek Komite Toplantılarımızı 14 Grup olarak ayrı ayrı gerçekleştirerek, her Meslek Grubunun en kılcal damarlarına kadar ulaşarak tabandan gelen talepleri aldık.

Tam 12 sayfalık bir rapor oluştu. Hemen her sektör ve ticaretin her alanını temsil eden Meslek Komitelerimiz tüm talep ve sahanın beklentilerini dile getirdiler.

Odamız Genel Sekreteri ve Meslek Komitelerinden Sorumlu Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürümüzün de iştirak ettiği toplantılarımızda son yılların en verimli toplantılarının yapıldığı hususunda hemfikir olundu.

Aralık ayı sonunda yapacağımız Müşterek Meslek Komitesi için de iyi bir hazırlık yapmış olduk." dedi.

"İŞ DÜNYASININ TALEP VE BEKLENTİLERİNİ DE AYRICA NOT ETTİK"

Arslan, "Gerek deprem sürecinde ve gerekse COVİD-19 sürecindeki tüm çalışmalarımız hakkında Meslek Komite üyelerimizi bir kez daha bilgilendirerek, bu konulardaki eksik ya da bizim göremediğimiz iş dünyasının talep ve beklentilerini de ayrıca not ettik. Ayrıca 2019 yılında çalışmalarına başladığımız ve ilimizin kalkınma ve gelişmesi için şehrin adeta ‘Kırmızı Kitabı’ niteliğindeki tüm hazırlıklarımız ve başlamış olan çalışmalar hakkında da detaylı bir bilgilendirme yapma imkanımız oldu.

Bu doğrultuda, Odamız ve Paydaşlarımız işbirliğinde kurulan Kooperatifler ve Birlikler, Elazığ 2. OSB (Teknova), Tarıma Dayalı Besi OSB, Jeotermal Sera OSB, Palu, Kovancılar, Karakoçan Karma OSB, Fuar ve Kongre Merkezi, İhtisaslaşmış Sanayi Siteleri, Teknokent, İŞGEM, İpekböcekçiliği Projesi, Odamız AB ve yerel kaynaklı hazırlanan projeler ve Odamız kurumsallaşması hususlarını içeren çok detaylı bilgilendirmeler yaptık." ifadelerine yer verdi.

"ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATTIK"

Bir saat süren toplantıda kendilerine iletilen sorunlar ve beklentilerle ilgili çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Arslan; "TOBB, Bakanlıklar ve yerelde kurumlarımıza iletilecek taleplerle ilgili çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız.

Hem üretim hem ticaretimizin gelişmesi ve sektörel sorunların çözümü için Meslek Komitelerimizin bu çok değerli katkı ve emekleri için teşekkür ediyorum. 

Odamızın tüm kurulları ile yaptığı çalışmaların ilimizin her alanda kalkınma ve gelişmesine çok önemli katkı sağlayacağını düşünüyor, tüm bu girişimlerin iş dünyamıza ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.  
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol