Öne Çıkanlar Özçelik Soykırım İftirasını Nutuk İle Kınadı Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor Ahmet Bektaş Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına atandı Elazığ İçin İftar Vakti Almanya Gri pasaport olayında sınır dışı etmeye başladı

Bu haber kez okundu.

Metina'ya havadan ve karadan harekat!

. Özel Kuvvetler helikopterlerle bölgeye indirildi! Harekatın Ankara'dan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları tarafından takip edildiği, bölgeye 2 tabur Özel Birliğin de intikal ettiği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Aka, teröristlere ait 400e yakın hedef kara ateş destek vasıtalarıyla, 60tan fazla hedef ise Hava Kuvvetleri unsurlarımız tarafından vurulduğunu açıkladı...

Bölücü terör örgütü PKK'nın yuvalandığı Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesine yönelik hava ve kara harekatı başlatıldı.

Özel Kuvvetler helikopterlerle bölgeye indirildi! Bölgede terör örgütüne ait hedeflerin vurulduğu bildirildi.

AKAR VE KOMUTANLAR ANKARA'DAN İZLİYOR

Harekatın Ankara'dan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları tarafından takip edilip yönetildiği, bölgeye 2 tabur Özel Birliğin de intikal ettiği öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KOMUTA MERKEZİ'NE BAĞLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlanarak, "Bölgemize kan, gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmeyen bu katil sürülerinin kökünü kurutana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Amacımız, güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör varlığını tamamen ortadan kaldırmak ve tehditleri bertaraf etmektir. Ne Türkiye'nin, ne Irak'ın, ne de Suriye'nin geleceğinde bölücü terör örgütüne ve teröre asla yer yoktur.

Bölgemize kan, gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmeyen bu katil sürülerinin kökünü kurutana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz."

Operasyonlarda azami oranda yerli ve milli savunma sanayii ürünlerinin kullanılması ayrı bir iftihar vesilesi olduğunu belirten Erdoğan, "Sığınak-barınak ve mağaraların ateş altına alındığı operasyonda, şu ana kadar çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Terörün kökünü kazımakta ve vatandaşlarımızı terör belasından tamamen kurtarmakta kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol