Öne Çıkanlar 68 BİN 500 FİDAN DAĞITILDI AKILDAN ÇOK MALİ DESTEĞE İHTİYACI VAR! AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ ELAZIĞSPORDA BATMAN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR Yerel Aktörlere Duyurulur!

Bu haber kez okundu.

Migrenle Su İle Başa Çıkmak Mümkün

Ense, şakak, göz çevresinden başlayarak şiddetli ağrıya sebep olan migren, çoğu zaman kişilerin yaşam kalitesini düşürüyor. Ergenlik döneminden, yaşamın herhangi bir döneminde ortaya çıkabilen migren, tedavi edilmediğinde ise dayanılmaz ağrılara sebep oluyor.

 30 günlük su detoksu tedavisi ile, migren ataklarının sona erdiğinin altını çizen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, ’Migren genellikle gençlik yaşlarından itibaren başlar. Vücuttaki ağır metaller, toksinler ve bakterilerin birikmesi, damarların genişlemesine sebep oluyor. Beyin damarlarındaki genişlemeye bağlı olarak da, şiddetli ağrılar oluşur. Ancak vücutta biriken atık maddelerin, bir ya da üç aylık su detoksu tedavisi ile temizlenmesi mümkün. Dolayısıyla su detoksu ile migren atakları ortadan kaldırılabilir.” dedi.

Stres, kaygı, düzensiz beslenme, uyku gibi etkenlerin migreni tetiklediğini belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, migren ataklarını ortadan kaldırmak için uygulanan , Su Detoksu diğer bir adıyla Su Diyeti ve migren ilişkisi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

“Vücuda Detoks Uygulamak Gerekiyor”

Kadınlarda, erkeklere oranla daha sık görülen migren; şiddetli baş ağrısının yanı sıra bulantı, kusma, ışığa duyarlılık, iştahsızlık, konsantrasyon bozukluğuna sebep oluyor. Bu yüzden migren ataklarını tetikleyen besinlerden, uzak durulması gerektiğini belirten Çelik, ‘’Migrenden şikayet eden hastalar, uzun yıllar boyunca, bu ağrıyı çekiyor.

Dayanılmaz atakların sayısını ve şiddetini arttıran besinlerden uzak durmak, hastanın yaşam kalitesini yükseltiyor.

Bu yüzden, vücuda uygulanan detoks ile migren ataklarını ortadan kaldırabilmek, doktor kontrolü eşliğinde gerçekleşen su diyeti ile mümkün hale geliyor’’ dedi.

“%100 Başarı Oranı Mümkün”

Su diyeti ile migren ataklarında, yüzde yüz başarı oranı sağlandığını belirten Çelik, ‘’Migren şikayeti olan hastaya, su detoksu uygularken, susadığı kadar su ve yanında tüketebileceğini bir besin veriyoruz.

Bu besin haşlanmış yumurta, patates ya da bal olabiliyor.

Belirli bir süre sadece bu besinin tüketilmesini öneriyoruz.

30 gün boyunca uygulanan bir tedavi de, vücutta birikmiş olan maddelerin atılmasını sağlanıyor.

Hasta kilo verdiği içinde vücut hacmi azalıyor.

Dolayısıyla damarlarda eski yapısına dönmeye başlıyor.

Böylelikle migren atakları kalıcı olarak geçiyor.

Bu tedavi yöntemi düzenli olarak gerçekleştiğinde, yüzde yüz başarı sağlamak mümkün.’’ ifadelerini kullandı

“Yaşam Kalitesini Düşürüyor”

Beyindeki sinirler ve kan damarlarında oluşan değişiklikler sonucu ortaya çıkan ve dayanılmaz hal alan migren, kişilerin hayatını olumsuz bir şekilde etkiliyor.

Bu yüzden tedavi planının, hastanın belirtilerine, bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini belirten Çelik, ‘’Migren, genellikle gençlik yaşından başlar. İlerleyen yaşla birlikte, artan ağrılar çekilemez hal alır.

Kimi zaman tüketilen besine, strese ya da dış faktörlere göre belirti gösteren şiddetli ağrılar, kişinin günlük aktivitelerinde de olumsuz etkiler.

Bu yüzden migren tedavisi hastanın yaşına, atak sıklığına, sağlık durumuna bakılarak uygulanır.’’ diye belirtti.

“Migreni Kontrol Altına Almak İçin Düzenli Su Tüketimi Şart”

Her yaş grubunda görülen migren, daha önce baş ağrısı görülmemiş bile olsa aniden ortaya çıkabiliyor.

Migren ataklarının, beyin damarlarındaki genişlemeye bağlı olarak oluştuğunu belirten Çelik, ‘’Beyin damarlarının genişlemesinin sebebi; vücuttaki ağır metaller, toksinler, bakteriler ve parazitlerin birikmesi damar çapının artmasına ve dolayısıyla beyin dokusuna zarar vermesiyle kendini gösteriyor.

Çok fazla acı biber tüketen kişinin başının ağrımasının sebebi de, beyin damarlarının genişlemesinden kaynaklanır.

Bu yüzden uygulanan su diyeti ile toksin ve bakteriler vücuttan atılıyor.

Bu süreçte doktorun hastayı yönlendirmesi gerekiyor.

Ayrıca hastanın, yoğun ışıktan uzak durması ve uyku düzenine dikkat etmesi de gerekiyor’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol