Öne Çıkanlar Memur Sen Seyyanen Zam İstedi! 2020nin Suç Dosyası Başkan Dumandağdan Başhekim Keleşe Ziyaret Sağlık Bakanlığı 12 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak MHP Baskil İlçe Başkanı ve Yönetimi İstifa Etti

Bu haber kez okundu.

Mil-Diyanet Sen: "Milli Piyango Haram"

Mil-Diyanet Sen Elazığ İl Başkanı Halil Gül, Milli piyango ile ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında “Milli” kelimesi aslen Arapça olup, Türkçe'mizde çok kullanılan ve Milletle ilgili, millete özgü ve ulusal” anlamlarına gelir.

Dolayısıyla Milletle İlgili, Dini ve Yerli anlamlarına gelen Milli ifadesini Piyango’nun önüne getirdiğimizde Dini Piyango ve Yerli Piyango” gibi absürt bir mana çıkmaktadır ki; Piyango ne dinidir ne de yerlidir" dedi.

"KUMAR KAPSAMINDA OLUP HARAMDIR"

Halil Gül, açıklamasını şöyle sürdürdü: "İki veya daha fazla kişinin aralarında doğrudan veya dolaylı olarak anlaşma suretiyle bir tarafın kazanacağı, diğer tarafın kaybedeceği şansa dayalı her türlü oyun, kumar kapsamında olup haramdır.

Çekilişe katılmak için piyango bileti satın almak da kumardır ve haramdır” kararını vererek piyangoyu kumar kapsamında saymıştır. Dolayısıyla piyango “Dini” değildir.

Milletimize özgü de değildir. Çünkü milletimiz inançlıdır ve İslam’ın yasakladığı kumarın her türlüsüne karşıdır.”

DEVLET, MİLLETİNİN DİNİNİ KORUMAK ZORUNDADIR

Gül, Devletin milletin dinini koruma zorunda olduğunu ifade ederek, “Milli Piyango bir devlet kurumudur ama devlet kurumu olması Müslümanlar üzerindeki etkisini değiştirmez.

Devlet, milletinin dinini korumak zorundadır ve kumarla milletine umut dağıtamaz, milletini şans oyunlarına yönlendiremez.

Piyangonun haram olduğu kadar, milleti piyango kuyruklarına mahkûm etmek de haramdır.

Mil-Diyanet Sen olarak, güçlü devletimizin, milletimiz menfaatine yaptığı her hayırlı hizmetin yanındayız ve sonuna kadar destekliyoruz.

Ancak kumar ve şans oyunlarından necip milletin dinini muhafaza etmek görevi olduğunu da hatırlatıyor, devlet eliyle bu oyunların oynatılmasını esefle karşılıyoruz.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol