banner30
Öne Çıkanlar Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor Hava Limanı Bir Buçuk Ay Kapanacak Elazığ Emniyeti Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor Jandarma Hırsızları Suçüstü Yakaladı İl Protokolü Aşure Dağıtımında

Bu haber kez okundu.

“MİLLET DÜNYAYI YİYOR BİZ 5 KİŞİ İŞE ALIYORUZ ÇOK MU GÖRÜYORLAR? ”

Palu Belediyesi tarafından işe alınacak 5 işçinin, şimdiden belli olduğu iddiasını, değerlendirmesini istediğimiz Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, iddiaların doğru olduğunu ve hukuksuz bir şekilde yapacakları işe alımlar için, yetkililerden izin aldıklarını ifade etti.

 Özel Haber: Faik Akgün                                                                                                      

Palu Belediyesi’nin ilana çıktığı 5 işçi kontenjanına,  alınacak işçilerin isimlerinin belli olduğu ve bu isimlerin; belediye meclis üyelerinin yakınları olduğu iddia edildi. AK Parti’ye yakın bir kaynağımızdan aldığımız bilgiler sonrasında ulaştığımız, Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım,  iddiaların doğru olduğunu ifade etti. Belediyeye alınacak 5 ismin de, kendisine ve meclis üyelerine yakın isimler olduğunu açıkladı.

“Palu Belediye Başkanı Ve Meclis Üyeleri’nin Vereceği İsimler İşe Alınacak”

Kaynağımızın yaptığı ve Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın doğruladığı, şok etkisi yaratacak açıklamaların detayları  ise  şu şekilde; “ Vatandaşlar,  başvuru yapmak için Palu Belediyesi’ne gittiklerinde, belediye yetkilileri vatandaşlara; ‘boşuna başvuru yapmayın, alınacak isimler belli…’ demişler. Bu durum Palu’da, çok ciddi bir rahatsızlığa neden oldu. Palu Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri’nin vereceği isimler işe alınacak.

Göstermelik bir mülakat yapılacak. Alınacak isimlerin önceden belli olduğu bu mülakatta, bu isimlerin dışındakiler, sadece konu mankeni olacaklar.  Özellikle gençlerden, ortaya konan bu hukuksuzluğa ciddi bir tepki var.  Belediye Başkanı Bekir Yıldırım bile;  ‘alınacak isimler belli  boşuna müracaatta bulunmayın’ demiş.  

AK Parti Palu İlçe Başkanı ile yaptığımız görüşmede,  ilçe başkanı yaşanan hukuksuzluğu, il başkanına bildirdiğini ifade ederek; ‘ İl başkanı ilgilenmiyorsa ben ne yapayım? Benim elimde bu hukuksuzluğu engelleyecek bir yetki yok…’ dedi. AK Parti olarak, bir taraftan hak, adalet diyoruz. Diğer yandan da, hukuksuz bir şekilde işçi alımı yapıyoruz. Gerçek bir sınav yapılsa ve liyakatli olanlar alınsa ve adil bir işe alım olsa daha iyi olmaz mıydı?” dedi  

“Biz 5 Kişinin İsmini Verdik Bu İsimler de Bize Yakın İsimlerdir”

Kaynağımızın iddialarını değerlendirmesini ve iddialara cevap vermesini istediğimiz Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, akıllara durgunluk veren bir açıklamaya imza attı. Başkan Yıldırım, bütün iddiaların doğru olduğunu vurgulayarak,  vatandaşın hukuksuz alımlara gösterdiği tepkilerin boş tepkiler olduğunu ifade etti.

 Yıldırım,  “ Evet iddialar doğru… Biz 5 kişinin ismini verdik, bu isimler de bize yakın isimlerdir.  Mevzuata aykırı bir durum da yoktur.  Biz gerekli olan her yerden izin aldık.  Vatandaşların gösterdiği tepkileri boş olarak değerlendiriyorum.  Kimsenin ağzını tutacak halimiz de yok... İsteyen istediğini söylesin. Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Hukuksuz Bir Şekilde İşe Alınacağı İddia Edilen İsimler İse Şu Şekilde

Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın, hukuksuz bir şekilde işe alınacaklarını kabul ettiği isimlerin ise, kaynağımız tarafından şu şekilde olacağı iddia edildi:

  1. Bülent Yıldırım
  2. Ramazan Gözütok
  3. Mehmet Şekerci
  4. Ahmet Ali Meydanoğlu
  5. Cevdet Bahçeci     

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol