banner30
Öne Çıkanlar MÜFTÜLÜK KÖŞESİ Vergi ödemelerinde süre uzatıldı DRAMA DEVAM! JANDARMA HAYVANLARI YALNIZ BIRAKMIYOR KILIÇDAROĞLU

Bu haber kez okundu.

Minik Eller Sahada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın koordinesinde “Bir Fidan Toprağa, Bin Nefes Geleceğe” seferberliği kapsamında okullarda ‘Tohumdan Fidana’ kampanyası için start verildi.

Elazığ Valiliği öncülüğünde Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde bugün Gönül-İhsan Tangülü İlköğretim Okulu’nda öğrencilere tohum ve kaplar verildi. Elazığ’da 80 bin olmak üzere 9 ilde toplam 760 bin adet karaçam, kızılçam ve sarıçam tohumundan fidanlar yetiştirilmesi planlanıyor.

Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, yaptığı açıklamada “Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası tüm hızıyla devam ettiğini bu kapsamda ‘Tohumdan Fidana” projesi ile Karaçam, kızılçam ve sarıçam tohumları ile kaplarının dağıtımın bugün Gönül-İhsan Tangülü İlköğretim Okulu’nda başlattık. Amaç, öğrencilerimiz tohumu bilsinler, toprağa temas etsinler. Orman sevgisini genç kardeşlerimize genç yaşta öğretmek ve aşılamaktır. Dikilen fidanları önümüzdeki yıl yine geleceğe nefes olma adına evlerinde diktikleri, büyüttükleri bu fidanları getirip dikim sahalarımızda veya kendi bahçelerinde dikecekler” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise “Amacımız çocuklarımıza fidanın, tohumun ve orman bilincini vermektir. Çocuklarımızı bu konuda duyarlı kılmak için bölge müdürlüğümüzle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz ve yıl boyunca da devam edecek” diye konuştu.

Etkinlik, katılımcılar ile öğrencilerin okul bahçesine fidan dikmesi ile son buldu.

Anahtar Kelimeler:
Minik Eller Sahada

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol