Öne Çıkanlar Elazığ Yeni Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor Bankalardan Kredi Ödemeleri Karaı GAZİ CADDESİ YENİLENİYOR Otobüs Seyahatlerini Kısıtlıyoruz Milletveki Erol: Vatandaş Mağdur

Bu haber kez okundu.

Müdür Kenç’ ten 2 Nisan Mesajı

Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç mesajında, ana hedeflerinin otizimli bireylerin sosyal hayatın içerisinde yer almalarını sağlamak olduğunu kaydetti. Kenç,  “Tüm Dünya'da Otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü" olarak ilan edilmiştir.

Bu çerçevede Nisan ayı boyunca tüm Dünya'da otizmle ilgili yapılan etkinlikler yoluyla, otistik bireylerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.  

Otistik çocuklarımızın sosyal hayatta yer alabilmeleri ve kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğunca bağımsız karşılayabilmeleri başlıca hedefimizdir" dedi.

Otizm'in engel değil, sadece farklılık olduğunu belirten Müdür Kenç; "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle, geleceğimizin en önemli parçası olan çocuklarımızın temel ihtiyaçları olan eğitim ve sağlık hizmetlerinden en uygun şekilde faydalanmasını diler; otizmle mücadele eden vatandaşlarımızın yeniden sağlıklı bir hayata kavuşması temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.” ifadelerini kullandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol