banner30
Öne Çıkanlar Müdürlükten Çiftçilere Kayıt Uyarısı İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Hizmete Açıldı Koyun Sürüsüne Daldı Covit-19 PCR Tanı Laboratuvarı hizmete başladı SOSYAL HİZMET BİNASI BÜYÜK ORANDA TAMAMLANDI

Bu haber kez okundu.

Müftü Aydın Maden’de İncelemelerde Bulundu

İlçe Müftü Vekili Vaiz Mahmut Sevük tarafından karşılanan Müftü Aydın, ilk olarak müftülük hizmet binasında personel ile bir toplantı yaptı. İlçedeki faaliyetler ve personel durumu hakkında Müftü Vekili Sevük’ten bilgiler alan Müftü Aydın daha sonra merkezde görev yapan cami görevlileri ile bir toplantı yaptı.

Müftü Aydın daha sonra Kaymakam Muhammed Çetin’i makamında ziyaret etti. İlçede ihtiyaç duyulan 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu açılması için Kaymakam Çetin’e teklif götüren Müftü Aydın’ın bu talebine olumlu cevap veren Kaymakam Çetin en kısa zamanda bu kursun açılacağı müjdesini verdi.

Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özkan Kavak’ı da ziyaret eden Müftü Aydın tanışma ve bir müddet sohbet sonrası ilçe gezisini sürdürdü.

İlçe merkezindeki camileri gezen Müftü Aydın ilk olarak depremde hasar alan ancak kısa sürede tadilatı yapılarak yeniden ibadete açılan Merkez Yeni Camii’nde incelemelerde bulundu. Müftü Aydın, caminin kalan eksiklerinin tamamlanması için İl Müftülüğü olarak destek vereceklerini açıkladı.

Daha sonra Hicri 1278 yılında yapılmış tarihi mimberi ile dikkat çeken Merkez Cami-i Kebir ile Kortik Camii’ne giden Müftü Aydın, Müftü Vekili Mahmut Sevük’ten camiler hakkında bilgiler aldı.

Metruk durumdaki Maden Eski Hükümet Konağı ve Sultan Abdulhamid Han zamanında inşa edilen tarihi saat kulesini gezen Müftü Aydın konağın karşısındaki tarihi Kabristanı da ziyaret ederek dua etti.

Haziran ayında Hakkari/Yüksekova’da şehit olan askerimiz, Recep Durak’ın ailesini ziyaret eden Müftü Aydın burada Kur’an okuyarak şehidin ailesine taziyelerini iletti.

Müftü Selami Aydın Maden İlçe gezisini tamamladıktan sonra yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Müftülük faaliyetlerinin sahada nasıl yürütüldüğünü yerinde görmek, personelimiz ile tanışmak, başta camiler olmak üzere diğer faaliyet alanlarındaki çalışmaları denetlemek, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineyi sağlamak ve tabi bu arada vatandaşların taleplerini de dinlemek amacıyla periyodik olarak ilçelerimize geziler düzenliyoruz. Bu çerçevede Maden ilçemizi ziyaret ederek inceleme ve denetimlerimizi yaptık. Deprem sonrası oluşan durumu yerinde gördük. İlçe müftülüğümüzün taleplerini dinledik, eksikleri not aldık.

İl Müftüsü olarak görev yaptığım şehri ve insanlarını yakından tanımak ve müftülük olarak sahip olduğumuz imkanları yerinde görmek adına bu tür ziyaretlerimizin faydalı olduğuna inanıyorum. Müftülük personelimiz ve cami görevlilerimiz ile bir araya geliyoruz. Hizmet kalitemizi arttırmak adına toplantılar yaparak fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Ayrıca bu tür ziyaretleri taşrada görev yapan arkadaşlarımızın motivasyonunu arttırması açısından da önemli buluyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol