banner30
Öne Çıkanlar Adıgüzel ve Karabulut Ailelerinin Mutlu Günü Karakoçların tadı yok! Müdürlükten İletişim Öğrencilerine Afiş Yarışması Çağrısı Kuruyan Ağaçları Ekonomiye Kazandırıyor Diye Bir Şey Duyduk

Bu haber kez okundu.

“Muhtarlar Devlet Millet Bütünleşmesinin Temel Harcıdır”

Başkan Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “1829 yılından beri varlığını koruyan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturuyor.

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil ediyor ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görüyor.

Yerel yönetimlerde devletin eli, ayağı, gözü, kulağı ve aynı zamanda sesi olan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın dertlerine, sevinçlerine ve mutluluklarına ortak oluyor, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynuyor.

Tabi bu denli önemli bir görevi ifa eden muhtarlarımızın daha iyi hizmet verebilmeleri için elverişli koşullar mutlaka büyük öneme sahip. AK Parti iktidarları döneminde muhtarlarımız da gereken ilgiyi ve desteği görüyor.

Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak muhtarlarımızı ağırlayarak, onların görüşlerini ve isteklerini dinleyip demokrasimizin bu en köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri vermesi bunun en somut kanıtı. Şehrimizin her alanda gelişmesinde ve kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine, düşüncelerine ihtiyacımız olduğunu unutmadan dayanışma ve yardımlaşma içerisinde şehrimize hizmet etmeyi sürdürürsek, Elazığ olarak daha yaşanabilir bir şehir hedefine ulaşmış oluruz.

Bu duygularla, mahalli idarelerin daha da güçlenmesinin nişanesi olacağını ümit ettiğim 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü, en içten dileklerimle kutluyor, özellikle deprem ve pandemi sürecinde büyük bir özveriyle çalışan tüm muhtarlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol