Öne Çıkanlar Şehit asker son yolculuğuna uğurlandı KYK Öğrencilerine Müjde! Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonunda İki Elazığlı Yöneticilerin kulağına küpe olsun Yıldırım: Toplumsal Duyarlılığın Başlatılmasını İstiyoruz

Bu haber kez okundu.

ÖĞRETMENEVİ NEREYE YAPILACAK?

Elazığ’da görev yapan öğretmenlerin, uzun bir süredir talep ettiği ve zaman zaman sosyal medyada da ülke gündemine giren, yeni öğretmenevinin ne zaman ve nereye yapılacağı tartışılırken, İl Özel İdaresi tarafından açıklanan bir yıkım ihalesindeki ibare kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

İlimizin önemli ihtiyaçlarından olan ve sendikaların “Haydi Aziz Şehir Şimdi Sıra Sende Bir İmzanla Destek Ol Bu Şehire” sloganıyla İmza kampanyası başlattıkları öğretmenevinin nereye yapılacağı sorularının cevabı, İl Özel İdaresi tarafından yapılacak bir yıkım ihalesiyle ortaya çıktı.

Özel idare tarafından çıkılan ihalede şu bilgiler her aldı: “ESKİ ARAŞTIRMA HASTANESİ B BLOK (MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖGRETMENEVİ) BİNASININ HURDA KARŞILIĞI YIKILMASI VE ENKAZININ KALDIRLMASI İŞİ 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü (Arttırma) ile ihale edilecektir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol