banner30
Öne Çıkanlar MÜFTÜLÜK KÖŞESİ Vergi ödemelerinde süre uzatıldı DRAMA DEVAM! JANDARMA HAYVANLARI YALNIZ BIRAKMIYOR KILIÇDAROĞLU

Bu haber kez okundu.

OSBÜK Yüksek Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

. Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi  ve OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş, Elazığ OSB’nin pandemi sürecinde yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasında Yeni Dönem ve Beklentiler gündemiyle yapılan toplantıda, Merkez Bankası Eski Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Özatay bir sunum yaptı. Özatay sunumunda ekonomide ve para politikalarındaki yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

“EKONOMİMİZİ OSB’LERİMİZLE BÜYÜTECEĞİZ”

Yüksek Koordinasyon Kurulu Toplantısının açılışında OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK’ün faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Ekonominin ve üretimin en önemli gündem maddeleri olduğunu söyleyen Başkan Kütükcü, “İnşallah önümüzdeki süreçte OSB’lerimiz daha kritik bir rol oynayacak. Planlı sanayinin üretim merkezleri olan OSB’lerimizle ekonomimizi büyütüp, geliştireceğiz. Ekonomik gelişmeleri yakın takipte olacağız” dedi.

Toplantıya katılan OSBÜK Yüksek Koordinasyon Üyeleri de pandemi sürecinde yaşanan sorunlar ve OSB’lerin ihtiyaç ve talepleri hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş, Elazığ OSB’ler hakkında bilgiler vererek, Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ OSB’deki işletmelerin de pandemiden olumsuz etkilendiğini ve büyük bir deprem yaşamış bir ilin sanayicileri olarak sıkıntılarının ikiye katlandığını ifade etti.

Altıntaş, bu süreçte sağlanan desteklerin hepsinin çok değerli olduğunu ama iş dünyası olarak hala sıkıntıların odağında yer aldıklarını ifade etti. Toplantı Koordinasyon Kurulu Üyelerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol