banner28
banner29
Öne Çıkanlar BALIK: YARALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI SARDIK Dev Yatırım Su Sızdırıyor Ergen: Jandarma Karakolu Yol Kontrolü ile Değil Şehir Yeni Bulvarlar Kazanıyor Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır

Bu haber kez okundu.

Özçelik Soykırım İftirasını  Nutuk İle Kınadı

CHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Ali Özçelik yapmış olduğu açıklamada,  Mustafa Kemal Atatürk’ün Ermeni iddialarını çürüttüğünü dile getirdi. Özçelik“ Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk, sözde Ermeni soykırımı iddialarını Nutuk’ta    "Verilen Sözler ve Ağır İftiralar" başlıklı kısmında şu sözlerle çürütmüştür.

"Şüphe edilmemesi lazımdı ki, Ermeni katliamı hakkındaki beyanat vakıaya mutabık değildi.

Bilakis, güney bölgelerinde yabancı kuvvetler tarafından silahlandırılan Ermeniler, gördükleri koruyuculuktan cüret alarak bulundukları mahallerdeki Müslümanlara saldırmakta idiler. İntikam fikriyle her tarafta insafsız bir şekilde katil ve imha siyasetine sahip olmakta idiler. Maraş'taki feci hadise bu sebepten çıkmıştı.

Yabancı kuvvetleri ile birleşen Ermeniler, top ve mitralyözlerle Maraş gibi kadim bir Müslüman beldesini yerle bir etmişlerdi.

Binlerce aciz ve masum valide ve çocukları işkenceyle öldürülmüşlerdi.

Tarihte emsali görülmemiş olan bu vahşetin faili Ermenilerdi.

Müslümanlar ancak namuslarını ve canlarını muhafaza için mukavemet ve müdafaada bulunmuşlardı.

Yirmi gün devam eden Maraş katliamında, Müslümanlarla beraber şehirde kalan Amerikalıların, bu hadise hakkında İstanbul'daki temsilcilerine çektikleri telgraf, faciaya sebep olanları, yalanlamayacak bir surette tayin etmekteydi.

  Adana dahilindeki Müslümanlar, tepeden tırnağa kadar silahlandırılmış olan Ermenilerin süngüleri tehditi altında her dakika katliama maruz bulunuyorlardı.

Hayat ve istiklalinin muhafazasından başka bir şey istemeyen Müslümanlara karşı tatbik edilen bu zulüm ve imha siyaseti, medeni insanlığın dikkatini çekecek ve onları insafa getirecek mahiyetteyken, aksinin yapıldığını iddia ederek ondan vazgeçilmesini isteme gibi bir teklif nasıl ciddi olarak kabul edilebilirdi? (Nutuk sayfa 323)”

     “Ülkemize Yönelik Böylesine Bir Suçlamayı Şiddetle Kınıyorum”

Özçelik açıklamasının devamında,” Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesi olarak Atatürk'ün bu beyanı benim için bağlayıcı bir vesikadır.

ABD Başkanı Joe Biden’ın, emperyalistlerin 100 sene evvel bu topraklardaki emelleri yüzünden 1915’te Osmanlı Devleti ve Ermeniler arasında yaşanan karşılıklı acıları “soykırım” olarak nitelendirmesi ne evrensel hukuk ilkelerine, ne de reddi mümkün olmayan tarihsel gerçekliğe sığmaktadır.

Ülkemize yönelik böylesine bir suçlamayı şiddetle kınıyorum. ”dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol