Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı 50 BİN ADET GÜMRÜK KAÇAĞI MAKARON ELE GEÇİRDİ. KURUMLAR UYURKEN! Deprem Bölgesinde Fiilen Çalışan Memurlara 6 Ay Tazminat Ödenecek 2020 Bitti

Bu haber kez okundu.

“PATENT FARKINDALIK VE BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Elektronik ortamda düzenlenen eğitim programına, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, Türkiye Patent Hareketi Platformu Başkanı, Patent ve Marka Vekili Av. Ali Çavuşoğlu ile Eltutan Patent Yönetim Kurulu Başkanı, Patent ve Marka Vekili Av. Murat Eltutan konuşmacı olarak katıldılar.


Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi’nin Araştırma Üniversitesi olmasında patentlerin önemli katkısı olduğunu, 2021 yılı içerisinde ilk defa bir patentin ticarileştiğini belirterek, patent çalışmalarına rektörlük olarak verilen desteğin artacağını ifade etti. Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, Türkiye genelinde bugüne kadar beş bine yakın üniversite patenti alındığını ifade etti. Yenilikçi ve teknoloji takibi boyutlarını dikkate alarak hem patent okur-yazarlığının önemini hem de patent sayısının artırılması için sanayi ile yakın çalışarak sorunlara hakim olunması gerektiğini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol