Öne Çıkanlar Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Yetki Belgesi Eğitimi Verildi 100 Yıl Yıkıcı Bir Deprem Beklenmiyor 2020 Yılı Ödeneğinin Yüzde 55i hizmete Dönüştü Kaybolan 300 Koyun Drone İle Bulundu Vali Kaldırımdan 1 Mayıs Mesajı

Bu haber kez okundu.

PROF. DR. FAHRETTİN GÖKTAŞ “DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE YAZILIM OFİSİ”Nİ ZİYARET ETTİ

Gerçekleştirilen ziyarete, Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan AKPINAR ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Doç. Dr. Murat KARABATAK da katıldı.

Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa ULAŞ, Türkiye’de kurulmuş olan ilk Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofislerinden biri olduklarını belirterek, dijital anlamda üniversitenin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri ve dijital dönüşüm yol haritası hakkında çeşitli bilgiler verdi.

5 aylık kısa bir sürede kamu kaynakları kullanılmadan çeşitli yazılımlar hazırladıklarını söyleyen Dr. Öğretim Üyesi Mustafa ULAŞ, üretilen bu yazılımlar ile Fırat Üniversitesi’nin “Bir Milyon TL”nin üzerinde katma değere sahip olduğunu, bu yazılımların tamamının kaynak kodları ve tüm ticari lisanslarının Fırat Üniversitesi’ne ait olduğunu belirtti.

Fırat Üniversitesinde ülkemizin dijital dönüşüm hamlesine özellikle yazılım üretme çerçevesinde katkı sağlayan bir yapının kurgulanmış olduğunu belirten ULAŞ, “Amacımız Türkiye’nin kendi yazılımlarını üretebilen ilk iki üniversitesinden biri olan Fırat Üniversitesi’nin tekrar sürdürülebilir, kurumsal ve ahlaklı bir yazılım üretme metodolojisini hayata geçirmesini sağlamaktır.” dedi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ise başarılı çalışmalarından dolayı Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi’nin tüm ekibini tebrik ederek, başarılar diledi.

İŞTE 5 AYDA GERÇEKLEŞTİRİLEN YAZILIMLAR

Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi’nde 5 aylık kısa bir sürede kamu kaynakları kullanılmadan gerçekleştirilen yazılımlar;

-        Fırat CMS (www.firat.edu.tr) (Devrede),

-        Fırat Uluslararası Öğrenci Online Başvuru Sistemi (fint.firat.edu.tr) (Devrede),

-        Kalite Yönetim Yazılımı (bidr.firat.edu.tr) (Devrede) ,

-        Online Eğitim Platformu (debsis.firat.edu.tr) (Devrede),

-        Canlı Ders Sistemi (canliders.firat.edu.tr) (Devrede),

-        Alt Birim Web Sayfalar (Beta Sürüm),

-        Öğretim Üyeleri Atanma Yönetim Yazılımı (Beta Sürüm)

-        Akademik Takvim Yönetim Sistemi (Beta Sürüm)

-        Video Konferans Sistemi (Beta Sürüm)

-        Enstitülerin Dijitalleştirilmesi Yazılımı (Beta Sürüm)

-        Canlı Destek (Beta Sürüm)

E-Mail: basin@firat.edu.tr  Tel: (0424) 237 00 00 Dahili: 8681 Sosyal Medya Hesapları: Twitter: firatresmihesap  Instagram: firatresmihesap Facebook: frtbasinyayin

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol