banner28
banner29
Öne Çıkanlar 5 Büyüklüğünde Deprem Ölüme Terk Edilen Yavru Köpeklere Belediye Sahip Çıktı Sanayi Kapasite Raporlarının Geçerlilik Süresi Uzatıldı TUNCER: EN KALİTELİ HİZMETİ SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ Elazığ Bayraklarla Donatıldı

Bu haber kez okundu.

Rektörlük Yalanladı

Depremde evleri hasar gören ailelere kapılarını açmadığı için tartışmalara konu olan Süleymancılar grubuna ait öğrenci yurdu, valilik kararıyla boşaltılmıştı. Yurt yönetimi ise, 'bizim önceliğimiz öğrenciler' diyerek karara tepki göstermişti.

Gazetemizin dünkü manşetinde yer alan haberde, yurt yöneticisinin açıklamalarına yer verilmişti.

Elazığ Eğitim ve Kültür Derneğine ait öğrenci yurdu yöneticisi, açıklamasında "Burası bir öğrenci yurdu, Burada eğitim sezonu başladığında 30 Binden fazla öğrenci mağdur pozisyonda kalacak. Biz onlar için burasını hazırlamak için çalışıyoruz. 600 talebeyi barındıracak hale getireceğimiz bir yurdumuzu şuanda ne yapacaklarını bilmediğimiz, ne için el koyduklarını bilmediğimiz, hangi amaca hizmet için el koyduklarını bilmediğimiz ve bize tebliğ edilmediği bir durumda, gecenin şu vaktinde böyle bir hukuksuz işleme maruz kalıyoruz. Şuanda bize yapılan müracaatlar 250'yi buldu. Önümüzdeki günlerde bu sayı artacak. Rektörlükten bize 'talebelerimiz dışarıda, eğitim sezonu başlıyor. Bize yer ayırır mısınız' talebinde bulunuldu. Biz bu talepleri karşılamak için uğraşıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

"ÖZEL YURTLARLA HİÇ BİR ŞEKİLDE KONTENJAN TALEBİNDE BULUNULMAMIŞTIR"

Bu ifadelerin ardından Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Depremden evleri zarar gören öğrencilerimizin konaklama problemlerini gidermek amacıyla yürütülen çalışmalar sonucunda 280 erkek ve 112 bayan öğrencimiz KYK yurtlarına ve 121 erkek öğrencimiz de Diyanet Vakfı yurduna yerleştirilmiştir. Rektörlüğümüz tarafından özel yurtlarla hiç bir şekilde kontenjan talebinde bulunulmamıştır." ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler:
Rektörlük Yalanladı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol