Öne Çıkanlar ELAZIĞDA İNFAZ YASASINDAN BİN MAHKUM YARARLANACAK Cinayet Şüphelileri Yakalandı Elazığ Yine Sallandı ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu Depremzede Sporculara Yardım Eli

Bu haber kez okundu.

'Rüyadaki Vuslat' Adlı Kitap Okuyucuyla Buluştu

Çocukluk yıllarından buyana şiir yazan İlhan, 120 şiiri içerisinden eleme yaparak Rüyadaki Vuslat şiir kitabını çıkardı.

Zekeriya İlhan, kitabıyla ilgili yaptığı açıklamada, "İnsan yüreğinde neyin, kimin hasretini taşırsa; yüreğinde taşıdığı hasreti bir nefes kadar yakınında olsa bile onu özlemle, özlemekle yaşar.

Tanrının insana lütfu olan aşk girdiği gönül sahibinin kimisini kamil, kimisini alim, kimisinide mecnun eyler.

Bu nedenledir ki insanların yüreğinde ki hasreti ( her ne veya kim ise ) ulaşılmaz uzaklıkların ardında da olsa, kendisinin olmasada onu sınırsızca doyumsuzca sever, bıkmadan usanmadan onu düşünür.

Bir anının dahi onsuz geçmesine tehammülü olmaz, tehammül edemez.

Aslında canlı cansız her şey aşk üzerine yaşar. Hangi bitki kendini güneşe doğru aşkla çekip uzatmaz ki.

Kardelen çiçeği en soğuk mevsimde güneşle bir anlık vuslatı için karları yarıp bir kaç saatliğine de olsa, kelebeğin ömründen daha kısa bir sure için dahi açmıyorki.

Hangi nehir başını taşlara vura vura denize ulaşmıyorki. Işte bu aşktır, sevdadır, tutkudur.

İnsanlarda aşk gönle düştümü dile dökülür, roman olur, şiir olur şarkı olur.

Vatan hasretin çeken vatan şiiri, sılasını özleyen sıla şiiri sevdiklerini özleyenler sevda şiirleri ile kalbindekilerini ilan eder, onu yaşar ve kalbinde onu yaşatır.

Şiir aslında şairin mahremidir, özelidir, duasıdır, muradıdır.

Yaşadığı hayatın ta kendisidir.

Okuduğumuz her bir şiirde Şairin hasretini görürüz ve şairi şiiriyle tanımış oluruz. Şiir bir haykırıştır, Hiçbir şairin bu duygularını kendisinde gizleme hakkı olmadığını düşünerek bende âcizane bu şiirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Şiirlerimde kendinizi bulmanız dileğiyle" ifadelerine yer verdi.   

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol