Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

SARI ALTIN HASADI BAŞLADI 

Mahsulümüz iyi diyen Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, üreterek hep beraber kazanacağız” dedi.Elazığ’ın Ağın İlçesinde arpa hasadı başladı. Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, 2022 yılı hasatımızı yaklaşık 600 dönümlük alanda yaptık. Sırada Ağın coğrafi işaretli Ağın leblebisi nohudu hasadı var” dedi.
HAM MADDEYİ KENDİMİZ ÜRETECEĞİZ 
Başkan Uslu, “Ağın’ımızın malum tüylü nohutu ve yöresel leblebimiz, yöresel tadımızın vazgeçilmez lezzetin olduğu Ağın leblebisinin ham maddesi. Ham maddesi kendimiz üreteceğiz. Leblebimizi kendimiz yapacağız. Bu şekilde de hep beraber kazanacağız. İnşallah rabbim tüm çiftçilerimizin emeklerini zayi etmez. Hakikatten çok emek çekiliyor. Mazotun fiyatı, gübrenin fiyatı, işçilikler ama şükürler olsun Rabbim nasip ediyor ve bu seneki arpa buğday fiyatlarıyla da inşallah çiftçilerimiz iyi olacak. Her zamanki gibi diğer köyden dostlarımız burada” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
SARI ALTIN HASADI BAŞLADI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol