Öne Çıkanlar Sigaradan İki Yılda 112 Milyar TL ÖTV Geldi Son Bir Haftada 14 Şahıs Tutuklandı Sağlık Çalışanlarından Konvoylu Çağrı Milletvekili Bulut Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Daha Ertelendi

Bu haber kez okundu.

Şerifoğulları’ndan yoğun tempo

Başkan Şerifoğulları, ilk olarak Rızaiye Mahallesi’nde inşa edilen ve kısa zaman içerisinde hizmete sunulacak Elazığ Belediyesi Dijital Kütüphanesi’nde incelemelerde bulundu.

 “Dijital Ortamda Binlerce Kitap, Kitapseverlerle Buluşacak”

Şehrin ilk dijital kütüphanesi olma özelliğini taşıyan Elazığ Belediyesi Dijital Kütüphanesi’nde çalışmaların sona geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; ‘Hemşehrilerimizin rahatlıkla kullanabileceği, zengin bir içeriğe sahip, engelli kardeşlerimizin erişimine uygun, modern Dijital Kütüphanemizde incelemelerde bulunduk.

Dijital ortamda binlerce kitabın kitapseverlerle buluşacağı Elazığ Belediyesi Dijital Kütüphanesi, kısa süre içerisinde ziyaretçilerinin hizmetine sunulacak.

Toplam 2.000 m2 alan üzerine inşa ettiğimiz ve okuma salonlarının da yer aldığı Dijital Kütüphanemiz, özellikle Fevzi Çakmak, Yıldız Bağları, Rızaiye ve İzzetpaşa Mahallelerimizde ikamet eden gençlerimizin yeni buluşma noktası olacak.’ dedi.

Başkan Şerifoğulları’ndan El-Cem’e Ziyaret

proje çalışmalarını inceleyen hem de ziyaretlerini sürdüren Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları daha sonra Yıldız Bağları Mahallesi’nde bulunan Elazığ Cem Kültür Vakfı (EL-CEM)’i ziyaret etti.

Burada vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve sorunları dinleyen Başkan Şerifoğulları, ardından Yıldız Bağları Mahallesi’nde yapılacak olan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu.

“Vizyon Projelerimizle Elazığ’ımızı Geleceğe Taşımakta Kararlıyız”

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları son olarak ise seçim vaatleri arasında yer alan ve geçtiğimiz günlerde inşaat çalışmaları başlayan ‘Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı’ projesi inşaat alanını gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Şehri geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Başkan Şerifoğulları, ‘Kadim şehir Elazığ’ımızın sıkıntılarını bertaraf edebilmek adına gece-gündüz durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Şehrimizin çehresini değiştirecek projelerle aziz şehir Elazığ’ımızı geleceğe taşımakta kararlıyız. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme projemizin ardından ikinci kent meydanı projemizde de inşaat çalışmalarımız başladı.

Ahmet Aytar Meydanı, Mehmet Akif Ersoy Lisesi, Öğretmenevi Meydanı ve Cemiloğlu Parkı Yeşil Alan düzenleme çalışması ile Tarihi Öğretmenevi ve yeni Valilik binası arasında kalan alanı Cemiloğlu Parkı’nı da kapsayacak şekilde kent meydanı olarak düzenliyoruz.

38.000 m2 açık alan düzenleme çalışması gerçekleştireceğimiz proje kapsamında, şehrimizin en önemli ihtiyaçları arasında yer alan otopark ihtiyacına çözüm oluşturmak adına toplamda 22.000 m2 alana sahip iki katlı, toplam 900 araç kapasiteli yer altı otoparkı inşa edeceğiz.

Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı’ projemiz şehrin merkezine yepyeni bir kimlik kazandıracak. ’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol