Öne Çıkanlar Belediye ekipleri canla başla çalışmaya devam ediyor Kaçak Yapılaşmaya Sıkı Denetim Elazığdan Bingöle Fide Desteği Erdem: Ne Olur Elazığa İyilik Yapın Pandemi tedbirlerini hiçe sayan restorana baskın yapıldı

Bu haber kez okundu.

“Sıfır Atık Projesi”

Milli Eğitim Müdürü Gürtürk, kompost ve atık toplama alanında yaptığı incelemelerden sonra yaptığı açıklamada;

Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Hanımefendinin himayelerinde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Cemil Meriç Fen Lisemiz ilimizde projenin ilk adımını atan okulumuz olmuştur. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden almış olduğu yeterlilik belgesi ile de bunu tescilletirmiştir.

Projenin temel amacı atıkları değerlendirerek ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak, toplumda geri dönüşüm bilinci uyandırmak, müsrifliğin önüne geçmektir.

Eğitim camiası olarak bizlerde projenin yaygınlaştırılması noktasında başta okullarımız olmak üzere bağlı diğer tüm kurumlarımız da uygulanması noktasında yoğun gayret içerisindeyiz.

Bu çalışmalarından dolayı başta okul müdürümüz Mustafa Karaaslan’a ve projenin gerçekleşmesinde emek sarf eden tüm arkadaşlarıma teşekkür eder hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Anahtar Kelimeler:
“Sıfır Atık Projesi”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol