banner30
Öne Çıkanlar Müdürlükten Çiftçilere Kayıt Uyarısı ELZEMDER Kuruldu İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Hizmete Açıldı Koyun Sürüsüne Daldı Covit-19 PCR Tanı Laboratuvarı hizmete başladı

Bu haber kez okundu.

SOGEP Projelerinin Sözleşmeleri İmzalandı

Elazığ Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törene Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

İmza töreni öncesinde değerlendirmelerde bulunan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın 2020 Sosyal Gelişim Projeleri kapsamında ilimizde 2 ayrı projenin kabulünün sevincini yaşıyoruz.

Birinci olarak Elazığ Belediyemiz ile birlikte Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın müştereken hazırlamış olduğu, 1 Milyon 687 Bin TL’lik “Sosyal Hane Projesi” ile konteyner kentte kalan dezavantajlı gruplarımızın, annelerimizin, çocuklarımızın konteynerin düzenlenmesi suretiyle gerek meslek edindirme, gerek çocuklarımızın kodlama becerilerinin geliştirilmesi ve gerekse de annelerin kişisel becerilerini arttırmaları için bir mekân oluşturulmuş olacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız 1 yıl süre ile Sosyal Hane Sosyal Gelişim Projesi’ne %90 oranında katkı sağlayacak.

Bu proje ile dezavantajlı olarak değerlendirdiğimiz konteyner kentte kalan ve aynı zamanda depremzede olan vatandaşlarımızın burada kişisel gelişim becerilerini geliştirmek için bir mekân oluşturmuş olacağız.

Hayırlı olsun. İkinci olarak ise Fırat Üniversitemizin iştirak ettiği, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paydaş olduğu “Fırat’ın Çocukları Teknoloji Yetkinlik Merkezi” adıyla proje kabul edildi.

Bu da 1 Milyon 750 Bin TL’lik bir proje ve bunda da yine %90 oranında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız katkı sağlıyor. Bu proje ile birlikte inşallah üniversitedeki öğrencilerimizin gerek inovasyon gerekse arge konusundaki yetkinlikleri ve becerileri geliştirilerek Elazığ’ımıza, vatandaşlarımıza, milletimize, ülkemize ve devletimize katkı sağlayacak ve yetişmiş, eğitimli, çağdaş, dünyaya açık, yavrularımızı, uzmanlarımızı bilvesile yetiştirmiş olacağız.

Hepimize hayırlı olsun. Ben bu projede emeği geçenleri tebrik ediyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza şükranlarımızı sunuyorum.

İlimize, Belediyemize, Üniversitemize ve tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Vali Erkaya Yırık’ın konuşmalarının ardından Elazığ Belediyesi ile “Sosyal Hane”, Fırat Üniversitesi ile de “Fırat’ın Çocukları Teknoloji Yetkinlik Merkezi” isimli projelerin protokolü, imza altına alındı.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol