Öne Çıkanlar Ahıra Giren Kurt 2 Koyunu Telef Etti Bankalardan Kredi Ödemeleri Karaı SALGINDAN SONRA ENFLASYON MAĞDUR ETTİ YENİ STADIN KOLTUKLARI TAKILIYOR KURBAN BAYRAMINA SAYILI GÜNLER KALA

Bu haber kez okundu.

STK PLATFORMU MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI

Elazığ STK Platformu Mayıs ayı toplantısı gerçekleştirildi. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlen toplantıya Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ ve Ak Parti il başkanı Şerafettin Yıldırım, kurum müdürleri ve STK platformu üyeleri katıldı.

*AKSUOĞLU; " TEKNİK VEYA TARIM TEMELLİ BİR ÜNİVERSİTEYİ İLİMİZE KAZANDIRMAK İSTİYORUZ."

STK platformu tarafından yürütülen çalışmalardan bahseden Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Zafer Aksuoğlu; “İlimizin gerek üye sivil toplum örgütlerinin gerekse de direkt halktan gelen sorun ve önerileri başta kurum ve kuruluşlarımıza muhatabı olan kurumlarla görüşerek çözüm aramaktayız. Bu noktada eğitim ve sağlık konularıyla ilgilenmekteyiz. İkinci çalışma noktamız ise İlimizin geleceğine ışık tutma ve vizyon kazandırma noktasında hazırladığımız proje sürecimizdir. Yine tarım ile birlikte çalıştığımız 13 maddelik bir tarım deklarasyonunu yayınladık. Elimizdeki konulardan birisi İlimize kazandırılması hususunda kamuoyunun büyük bir beklenti içerisinde olduğu ikinci üniversitedir. Bu hususta yapılacak çalışmalarda teknik üniversite veya tarım temelli bir üniversite ilimize hayırlı olacaktır.” dedi.

*YILDIRIM; "İL BAŞKANI OLARAK DOĞRU ŞEYLERİN YANINDA YER ALMAM GEREKİYOR."

STK’ların önemine değinen Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım; “STL’lar şehrin önemli can damarları ve buradan aldıkları sesleri belirli bir süzgeçten geçirdikten sonra bunları iletilmesi gereken yerlere ileten çok önemli kuruluşlarımız. Bu şehir için hepimizin bir borcu var. Hepimiz bu şehirde yaşayan insanlarız. Şuanda siyaseten bir temsiliyet makamında bulunuyorum. Dün yoktu bu temsiliyetim belki yarında olmayacak. Ben bu şehirde yaşıyorum dolayısıyla bu şehir için söylenecek doğru şeylerin yanında yer almam gerekiyor. Söyleyenin bir önemi yok önemli olan söylenen şeyin ne olduğu ve hayırlı olup olmadığıdır.”ifadelerini kullandı.

*DEMİRBAĞ; " STK’LARIN BİZE YÖN VERMESİ LAZIM"

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ise, STK platformunun suni gündemlerin dışında şehri ilgilendiren önemli konularda başı çekmesi gerektiğini söyleyerek; “İllerde STK’ların ili ilgilendiren önemli konularda başı çekmesi lazım. Bizleri suni gündemlerden uzaklaştırarak Ankara’da bakanlık nezdinde ilimizi ilgilendiren konularda adım atmanızı sağlamanız lazım. Bizler Elazığ’a gelince yoğun gündemimiz oluyor. Bu gibi toplantılarda gündem oluşturup ilimizin ihtiyacı olan konuları görüşüp dikkatimizden geçen konularda bizi uyarmanız lazım ki bizlerde üzerimize düşeni yapalım.” Dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol