banner30
Öne Çıkanlar ZEHİRE BÜYÜK DARBE AŞISIZLARA PCR TESTİ ZORUNLULUĞU KALDIRILDI TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ İKİ SAATTE YAKALANDI GÜREŞ MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Bu haber kez okundu.

Tarihi Aksaray Camii İçin Çalışma Yapılacak

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydı,n 24 Ocak tarihinde meydana gelen deprem sonrası hasar alan camileri yerinde ziyaret ederek incelemeye devam ediyor.

Bu çerçevede ilimiz merkezinde bulunan tarihi camilerden biri olan Aksaray Eski Camii’ne giden Müftü Aydın’ı Dernek Başkanı Mehmet Turan Şener, TRT Muhabiri ve Yığinkililer Komite Başkanı Metin Çöteli ile birlikte mahalle sakinleri karşıladı.

Başkan Mehmet Turan Şener’den cami hakkında bilgiler alan Müftü Aydın deprem sonrası ağır hasar alan ve ibadete kapatılan tarihi caminin yeniden hizmete girmesi için Vakıflar Müdürlüğü nezdinde gereken temaslarda bulunacaklarını ifade etti.

Elazığ’ın en eski mahallesi olarak Aksaray merkezinde 1720 yılından bu yana hizmet veren tarihi camide bulunan ahşap mimberi de inceleyen Müftü Aydın yaptığı açıklamada; “Dernek Başkanı Mehmet Turan Şener Bey ve arkadaşlarının caminin arsasının genişletilmesi için yürüttüğü çalışmalar var. Gerek bu çalışmalar için gerekse bu tarihi caminin aslına uygun olarak yeniden imarı için Müftülük olarak gereken desteği vereceğiz.

Allah bu camimizin yaptıranlardan ve yaşatmak için gayret edenlerden razı olsun” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol