Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

TARİHİ ÇAĞRI!

Gündeme geldiği andan itibaren ETSO Başkanı olarak inisiyatif alıp gerekli girişimlerde bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, bu kez de Milletvekillerine çağrıda bulunarak Girişim Grubuna katılmaları çağrısında bulundu.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, katıldığı TV canlı yayınında Elazığ Milletvekillerine çağrıda bulunarak Elazığ Girişim Grubu'na katılarak maden sahası için pay almaya davet etti.

BAŞINDAN BERİ ALINAN İNİSİYATİFLE

Elazığ sınırları içerisinde Maden İlçesi yakınlarında MTA tarafından bulunan maden sahalarının gündeme geldiği andan itibaren Ticaret ve Sanayi Odası olarak inisiyatif alıp şehrin dinamiklerini bir araya getiren ETSO Başkanı Asilhan Arslan, bu kez de katıldığı TV programında Milletvekillerine seslendi.

GİRİŞİM GRUBUNA DESTEK ADINA

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde kurulan Girişim Grubuna şehir dinamiklerinden ciddi teveccühün olduğunu ifade eden Başkan Arslan, bu sürecin yönetilmesinde her türlü desteği veren Milletvekillerine teşekkür ederek onların da Girişim Grubuna katılarak maden sahalarından pay almaları gerektiğini söyledi.

BU GÜNE KADARKİ EN ZENGİN BAKIR YATAĞI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, katıldığı televizyon programı da Maden ilçesinde MTA tarafından tespit edilen ve Türkiye’nin bu güne kadarki en zengin bakır maden yatağı olarak açıklanan sahanın Elazığ iş dünyası tarafından işletilmesiyle ilgili süreçler hakkında çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

İLGİ BEKLENTİNİN ÜZERİNDE

Başkan Arslan, sahanın Elazığ iş dünyası tarafından işletilmesiyle ilgili olarak Elazığ Girişim Grubunu oluşturduklarını ifade ederek, “Bilindiği gibi 4 Nisan 2022 tarihinde yapılacak olan açık ihaleye Elazığ Girişim Grubu olarak çok yönlü bir şekilde çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Bir yandan ihale şartnamesinin hem ülkemiz hem de Elazığ’ın menfaatleri doğrultusunda değiştirilmesi için lobi ve yasal süreçleri yönetirken bir yandan da Girişim Grubumuzu güçlendirmeye gayret ediyoruz.

ELAZIĞ TARİHİNDE İLK OLACAK

Bu doğrultuda Ankara ve İstanbul’da vakıf ve derneklerimizin organizasyonunda iş dünyamızla bir araya gelirken, diğer yandan çok sayıda ikili görüşmelerle Elazığlı iş insanlarımızla konuyu istişare ettik. Girişim Grubuna çok büyük bir ilgi söz konusu. Aynı duyarlılık ve sahiplenme Elazığ kamuoyunda da devam ediyor. Girişim Grubu ortak sayısı ve finans büyüklüğü olarak Elazığ tarihinde bir ilk olacak. İnanıyorum ki bu odaklanma ve sahanın Elazığ’a kazandırılması hususunda ortaya konulan bu gayretler hedefine ulaşacaktır” dedi.

VEKİLLERE TARİHİ ÇAĞRI

Programda Elazığ Girişim Grubunda yer almak için Vekillerin bir talebinin olup olmadığı hususundaki soruyu da cevaplandıran Başkan Arslan, “Elbette Sayın Vekillerimizin tümü bu hususta çok önemli gayretler gösteriyorlar. Bir yandan ihale şartlarının değiştirilmesi için görüşmeler yapılırken diğer yandan da yasal süreçleri takip ediyorlar. Elbette biz Sayın Vekillerimizin Girişim Grubundan pay alarak işin bir parçası olmalarını da arzu ediyoruz.

ŞEHRİN TÜM KATMANLARIYLA

Bu oluşum sadece iş dünyasına açık değil. Elazığ’ın geleceği olan bu büyük projede iş dünyamızla birlikte, siyasilerimizin, bürokratlarımızın, sanatçılarımızın, sporcularımızın, akademisyenlerimizin ve toplumu oluşturan tüm katmanların yer almasından büyük bir mutluluk duyarız. Zaten Girişim Grubumuzun çıkış noktası da tam olarak tüm toplumun burada yer alarak oluşacak tüm katma değerin toplumun tüm kılcal damarlarına kadar yayılmasını arzu etmekteyiz” ifadelerinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:
TARİHİ ÇAĞRI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol