Öne Çıkanlar Fırat Üniversitesi Koronavirüs Önlemlerini Açıkladı Regaib Gecesinde Mevlid-i Şerif Programı Düzenlendi Kasap Et Derdinde PROF. DR. YASEMİN AÇIK YENİDEN YÖNETİM KURULUNDA YER ALDI Milletvekili Erol: Konut Fiyatları En Düşük Seviyede Tutulsun

Bu haber kez okundu.

TEDAŞ Genel Müdürlüğüne Ömer Sami Yapıcı Atandı.

Ömer Sami Yapıcı

1965 yılında dünyaya gelen Ömer Sami YAPICI; ilk, orta ve lise tahsilini Palu’da tamamladı. 1982 yılında Elâzığ Fırat Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümünü kazanarak 1986 yılında Elektrik Mühendisi unvanını aldı. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra 2014 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden İşletme Yüksek Lisans derecesini aldı.


1986 yılında Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü, Dicle Elektrik Dağıtım Müessesesinde (Diyarbakır) elektrik mühendisi olarak göreve başladı ve 1991 yılına kadar burada değişik görevlerde bulundu.


1991 ile 1994 yılları arasında, Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü, Fırat Elektrik Dağıtım Müessesesinde (Elâzığ) değişik görevlerde bulundu.


1994 ile 1997 yılları arasında, Tokat, Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.


1997 ile 2016 yılları arasında TEDAŞ Genel Müdürlüğünde; Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Müşavirlik, Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinin yanı sıra Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi ve Gediz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Meram Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Osmangazi Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi ile Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu.


2017/550 sayılı kararname ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevine atanarak 2017 yılından beri bu görevi yürüten Ömer Sami YAPICI, 19/01/2021 tarihinde Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine vekaleten atanmıştır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol