banner30
Öne Çıkanlar VERBİSE KAYITLAR 30 EYLÜLDE SON 6. Bölge İçin Harekete Geçti DEVA KYK Kredilerine İlişkin Öneride Bulundu Efsane Kaymakam Ayağının Tozuyla Çalışmalara Başladı Okul Kantinlerine Sıkı Denetim

Bu haber kez okundu.

TEKNOFEST’te İpek Yolu Rüzgârı

Atatürk Havalimanında 21-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen; havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021’de ilimizi temsilen İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi bünyesinde, gönüllü gençlerden oluşan Teknoloji Takımı, Roket Yarışması’nda orta irtifa kategorisinde boy gösterdi.

06-09 Eylül tarihleri arasında Aksaray / Tuz Gölünde düzenlenen TEKNOFEST 2021 Roket Yarışmasına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Bakan Yardımcısı M.Fatih Kacır, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve TÜBİTAK SAGE Müdürü Gürcan Okumuş’un yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinden birçok teknoloji meraklısı katıldı. Kıyasıya bir mücadeleye ev sahipliği yapan TEKNOFEST 2021 Roket Yarışmasında 544 Takım dereceye girebilmek için mücadele verdi.


Orta İrtifa’da İpek Yolu Rüzgârı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde çok sayıda kurum ve kuruluşun desteği ile Elazığ Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapımı üstlenilen, İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Vakfı aracılığıyla projelerle ve desteklerle işletilmesi sağlanan, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi  8 ay gibi kısa bir sürede önemli bir başarı elde etti.

İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Teknoloji Takımı, orta irtifa kategorisinde 300 takımla yarıştı. Orta irtifa da, başarılı bir ateşleme gerçekleştiren teknoloji takımımız yine sorunsuz ve başarılı bir iniş gerçekleştirerek birçok rakibini geride bırakarak, adını İstanbul Finali’ne yazdırdı.

İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezine İki Ödül

Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında, İstanbul’da bu yıl 4.kez kapılarını misafirlere açan havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te, birbirinden farklı birçok mucit ve projelerin dereceye girmek için mücadele ettiği final yarışmaları tamamlandı. ROKETSAN ve TUBİTAK’ında ev sahipliği yaptığı Roket Yarışmasın’da İpek Yolu Teknoloji Takımı Türkiye 2.si oldu. Gösterilen mücadele ve koordinasyonla güçlü bir takım olduğunu ispat eden İpek Yolu Teknoloji Takımı, En İyi Takım Ruhu Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol