banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

Toraman 29 Ekim Mesajı Yayımladı

Vali Toraman mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak Millî Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de, ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir!’ ilkesiyle ilan ettiği cumhuriyet, Türk Milleti’ne bırakılmış, en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Tarihin hiçbir döneminde, esarete ve dayatmalara boyun eğmeyen aziz milletimiz, istiklal ve istikbaline göz diken işgalcilere karşı, verdiği şanlı mücadele ile Kurtuluş Savaşı’nı, benzersiz bir zaferle neticelendirmiş, tüm mazlum milletlere örnek olmuştur.

Bu aziz millet bugün geçmişinden aldığı güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürümüş, hainlerin üzerimizdeki kirli oyunlarını daima bertaraf etmiştir.

Biliyoruz ki, ay yıldızlı bayrağımızın altında vakit, tek yürek ve tek millet olma vaktidir. Ecdadımızdan teslim alınan en büyük mirası ve vazgeçilmez değeri gençlerimize en iyi şekilde teslim etme vaktidir.

Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak ve her vatandaşımızın refah ve huzur içinde yaşadığı bir Türkiye, hedefine ulaşmak gayesiyle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor; tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.”

Dr. Ömer TORAMAN

Vali

                                                                                                                                                      

             

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol