Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR”

30 Ağustos Zaferi’nin gurur ve coşkusunu yaşadıklarını belirten Rektör Göktaş, ”Türk milletinin hiçbir şekilde bölünmez bütünlüğünden ve bağımsızlığından ödün vermeyecektir ifadelerini söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi, “Türk Milleti’nin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği kutlamanın 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümünü gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, büyük bedeller ödenerek kazanılmış olan 30 Ağustos Meydan Muharebesi, tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri ve milletimizin bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini almıştır.

30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk Milleti hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

Vatanımıza kastedenler bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. Bu topraklar üzerinde Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar var olacak ve ay-yıldızlı bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu şanlı zaferi bize yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol