Öne Çıkanlar Özçelik Soykırım İftirasını Nutuk İle Kınadı Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor Almanya Gri pasaport olayında sınır dışı etmeye başladı Elazığ İl Özel İdaresi Çalışmalarını Hızlandırdı Jandarma ekiplerinden

Bu haber kez okundu.

Üniversite Deprem Zedeler Mağdur Edilmiyor

Fırat Üniversitesinden yapılan açıklamada,” 24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depreminin hemen ardından üniversite personellerimizin ihtiyaç duyması halinde hazır bulundurmak üzere Erzincan İl Özel İdaresi’yle kampüsümüze konteynerler yerleştirilmesi için protokol imzalanmış ve hemen ardından konteynerler kampüsümüze yerleştirilmiştir.

Konteynır alanında acil yapılması gereken inşaat altyapı çalışmaları nedeniyle Elazığ Valiliği ile yapılan görüşmelerin ardından konteynerlerin Erzincan’a geri gönderilmesi durumu ortaya çıkmıştır.

Bu süreç içerisinde konteynerlerimizde misafir ettiğimiz biri depremzede olmak üzere toplam 8 ailemiz bulunmaktadır. Burada kalan ailelerimizin herhangi bir barınma sorunu ve mağduriyet yaşamaması için “Aşağıdemirtaş Konteyner Kentinde” tüm ayarlamalar yapılmış ve ailelerimiz daha sağlıklı ve tüm imkânları bulunan konteyner kente gönderilmesi amacıyla gerekli görüşme ve hazırlıklar yapılmıştır. Nakil esnasında en küçük bir mağduriyetin dahi yaşanmaması için süreci yakından ve hassasiyetle takip etmekteyiz.

Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında şerhimizin yeniden ihyası yanında vatandaşlarımızın yaşadığı olumsuzlukların giderilmesi için de her türlü desteği ve gayreti gösteren üniversitemiz bundan sonraki süreçte çalışmalarını aynı duyarlılık ile devam ettirecektir.” Denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol