banner30
Öne Çıkanlar Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor Hava Limanı Bir Buçuk Ay Kapanacak Elazığ Emniyeti Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor Jandarma Hırsızları Suçüstü Yakaladı İl Protokolü Aşure Dağıtımında

Bu haber kez okundu.

Vali Yırık ’tan Öğrenci Yurdu Ziyareti

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Yılmaz ve Elazığ İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Şehit Polis Fethi Sekin Öğrenci Yurdu’nu gezerek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve yurt personellerinden bilgi aldı.
“3 Ekimden İtibaren Kapılarımızı Öğrencilerimize Açıyoruz”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren konuyla alakalı yaptığı açıklamada; "Bugün valimiz, rektör yardımcımız ve emniyet müdürümüzle bin 750 yatak kapasiteli Fethi Sekin Öğrenci Yurdu’muzdayız. Eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber yurtlarımızda; 4 adet genç ofisini, spor sahalarını, 16 bin m2 alanda peyzaj, eğitim odalarını, müzik odalarını, sosyal alanlarımızla beraber hazır hale getirdik. Tüm sosyal imkanlarımızla beraber, konforlu ortamlarıyla, 3 Ekim’den itibaren kapılarımızı öğrencilerimize açıyoruz. İlimize gelecek olan öğrencilerimize sağlıklı, kazasız belasız bir eğitim öğretim hayatı diliyorum.” dedi.

“Hepsi Çocuklarımıza Hizmet İçin Hazır Durumda…”

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ise ziyaretiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Yakın bir zamanda yapılan Şehit Fethi Sekin Kız Öğrenci Yurdu’muz bin 750 öğrenci kapasitesiyle, son yıllarda yapılan çağdaş, modern ve her türlü afet ve depreme karşı mukavemetli bir yapı olarak görmüş olduk. İçerisinde çocuklarımızın rahatlıkla kalabileceği, ıslak zeminlerini içerisinde barındıran odalarıyla, kuaför salonu, müzik salonu ve spor salonu, el işi aktivite yerleri ve 500 kişilik konferans salonuyla gayet güzel bir yurt... Çocuklarımıza hayırlı olsun. Tüm yurtlarımız bu kapasite ve özelliklerde… Hepsi; çocuklarımıza hizmet için hazır durumda… Ben, yeni gelen öğrencilerimize arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, hoş geldiniz diyorum. Elazığ’ın, bu kadim toprakların, keyfini çıkartmaya bakın. Buradan ayrıldığınızda da biliyoruz ki; çok tatlı anılarla ayrılacak ve Elazığ sevdalısı olarak evlerinize döneceksiniz. Hayırlı olsun, başarılarınızın da devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol