Öne Çıkanlar Sarıkamış Şehitlerinin 106. Yılı Hafız Osman Öge Anılacak Elazığda Deprem Elazığda 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Toraman Ailesinin Acı Günü Fuar ve Kongre Merkezi İnşaatı Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

Vali Yırık Vatandaşları Uyardı!

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile birlikte korona virüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirleri yerinde görmek amacıyla Köfteciler sokağında incelemelerde bulundu...


Ziyaretlerde vatandaşların sorunlarını da dinleyen  Vali Erkaya Yırık, burada yaptığı açıklamada normalleşme sürecinin insanlarımızı rehavete kaptırmaması gerektiğini söyledi.

Vali Erkaya Yırık, “Vatandaşlarımızın kalabalık alanlarda mekanlarda çokça bulunduklarına şahit oluyoruz.

Biz bu sürede geldiğimiz dikkati bundan sonrada korona virüsün hala etkisini hala öldürücülüğünü hala bulaşıcılığını koruyor olmasından hareketlen vatandaşlarımızın aynı dikkat ile aynı itina ile aynı bilinçle bu hususlara devam etmesi gerekiyor” dedi.


ali Yırık, orta riskli grupta yer alan Elazığ’da iki gündür vaka sayılarında artış olduğunu kaydetti. Vali Yırık, “Son 3-4 gündür vaka sayılarımızda tedrici olarak yükselme mevcut.

Buradan tüm vatandaşlarımıza istirham ediyorum, eğer ihtiyaçları yoksa hafta sonu dahi olsa evlerinden çok fazla çıkmamalarını, yoğun alanlarda bulunmamalarını hassaten istirham ediyorum.

Çünkü önceden çok olumsuz tablolar yaşadık.

Vatandaşlarımız, esnaflarımız iş yerlerini açamadı ve gidecek yerlerine gidemediler. Taziye ve cenazeler, belirli bir kısıtlama ve birinci derecedeki yakınlarla gerçekleştirildi. Bunları da göz önünde tutarak yaşadığımız acı tecrübeyi bundan sonra da devam etmemesi düşüncesiyle vatandaşlarımızın bu normalleşme sürecine kontrollü bir şekilde devam ettirmeleri gerekiyor. bunlara dikkat etmediğimiz sürece rakamlar artabilecek.

Ümit ediyoruz ki, ilimiz sarı renkte kalmakla birlikte daha da alacağımız diğer tedbirlerle, dikkatlerle inşallah mavi ve beyaz renge bürünür.

Ama gelinen noktada rakamın yükselmekte olduğunu söylemek isterim.

Böyle olursa eski acı günleri tekrar görme riskimiz de devam eder ve oluşur.

Onun için vatandaşlarımızdan istirham ediyorum, herkesin diğer insanları da düşünerek herhangi bir vebal altında kalmadan bu musibeti el birliğiyle dikkat ederek bir yıldır devam eden bu komple mücadelenin olumlu ve mutlu bir şekilde sonuçlanmasını arzu ediyorum” diye konuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol