banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

VALİLİKTEN  RÜSTEMPAŞA  KONUTLARI  AÇIKLAMASI

Dün,  Mustafapaşa Mahallesi’nde çekilen karma  kura sonrasında, vatandaşların dile getirdiği şikayetleri ve yaşadıkları mağduriyeti  kamuoyunun gündemine taşımıştık. Haberimiz sonrasında,  Elazığ Valiliği’nden açıklama yapıldı. Elazığ Valiliği tarafından yapılan  açıklamada;  vatandaşlara yeni dairelerinin, deprem öncesinde oturdukları katlarda verileceği yönündeki vaadin,  gerçekleşmediği açıkladı.

Elazığ Valiliği’nin açıklamasın detayları ise şu şekilde oldu; “Mustafapaşa 3.Etap’ta çekilen kuralar ile ilgili yer alan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur.

Mustafapaşa 3. Etap Proje alanında kura yöntemi:

1.            Adım : Hak sahipleri, eski adalarında ve eski katlarında kat kurasına dahil edilir.

2.            Adım: Eğer birinci adımda adada ve katında yeterli konut üretilmemişse; hak sahipleri aynı adada kalan boş konutlardan karma kuraya dâhil edilir. Bu aşamada, hak sahiplerinin katlarında değişiklikler olabilir.

3.            Adım: Eski ada veya eski katına konut yetmediği için, yerleştirilemeyen hak sahipleri fazla konut üretilmiş en yakın adada kuraya dâhil edilir.

4.            Adım: Eski ada ve katında yan adalarda dahi yerleştirilemeyen hak sahiplerinin, konutsuz kalmaması için bu defa tüm etapta değerlendirilerek, boşta kalan konutlardan karma kuraya dâhil edilirler.

Yeni üretilen projeler ile yıkılan konutların durumu birbirinden çok farklı olduğu için, çekilen kuralar ada, kat ve etapta tutma sırasına göre ilerlemektedir. Eski yapıların kat ve cephe durumları ve kattaki konut sayısı, yeni yapılan projelerle birebir aynı olmadığından, katlarda farklı miktarda konut durumu oluşmaktadır. Bu nedenle her kurada hak sahibinde yer değişikliği ve kat değişikliği durumu oluşabilmektedir.

Mustafapaşa 3. Etap’ta 10.11.2021 tarihinde 286 hak sahibi konut kurası çekilmiştir. Yukarıda belirtilen kura yöntemine göre 16 hak sahibi vatandaşımızın eski ada ve katlarına yerleşim işlemi gerçekleştirilememiştir. “

16 Hak Sahibine Yeni Evleri Deprem Öncesi Oturdukları Katlarda Verilmemiş

 Elazığ Valiliği açıklamasının devamında;  vatandaşların dile getirdiği mağduriyeti doğrulayarak, 16 hak sahibine yeni evlerinin deprem öncesinde oturdukları katlarda verilmediğini kabullendi.  Elazığ  Valiliği’nin ilgili açıklamasında;

“ 16 hak sahibinin çektiği karma kura sonucu:

•             2. Kat ’ta ikamet eden 5 hak sahibi vatandaşımıza kura sonucu 1. Kat,

•             3. Kat ’ta ikamet eden 4 hak sahibi vatandaşımıza kura sonucu 1. Kat,

•             4. Kat ’ta ikamet eden 1 hak sahibi vatandaşımıza kura sonucu 1. Kat,

•             5. Kat ’ta ikamet eden 4 hak sahibi vatandaşımıza kura sonucu 3. Kat,

•             5. Kat ’ta ikamet eden 2 hak sahibi vatandaşımıza kura sonucu 4. Kat çıkmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”denildi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol