Öne Çıkanlar BALIKÇI TEZGÂHLARINDA KÖPEK BALIĞI Kasap Et Derdinde Uyuşturucu Operasyonu: 1 Tutuklama İnovasyon ve Tasarım Merkezi Oluyor Fırat Üniversitesi Koronavirüs Önlemlerini Açıkladı

Bu haber kez okundu.

Veteriner Hekimler tepkili!

. Bu bağlamda sağlık çalışanları en öncelikli ve en riskli grup olarak belirlenirken Veteriner Hekimler sağlık çalışanı statüsünde değerlendirilmemelerine tepki gösterdiler. Başta Veteriner Hekimleri Merkez Konseyi olmak üzere farklı İllerin Veteriner Hekimler Odaları tepkilerini dile getirdiler.

Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası da konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Oda adına açıklama yapan Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cazim BULUT, özellikle hayvanlardan insanlara bulaşan zoonotik hastalıklarla mücadele eden ve hayvansal gıdanın sağlıklı bir şekilde soframıza kadar gelmesinde büyük emekleri olan Veteriner Hekimlerin görmezden gelinmesinin üzücü olduğunu ifade etti.

BULUT; “Ülkemizde Covid 19 aşı uygulamasında öncelikli ve riskli olarak belirlenen meslek gurupları içerisinde Veteriner Hekimlerin olamaması meslek camiamızı derinden üzmüştür.

Bizler yıllardır olduğu gibi pandemi döneminde de zoonotik hastalıklar başta olmak üzere veteriner halk sağlığı ve güvenli gıda alanlarında 7/24 özverili bir şekilde görev yapmaktayız.

Bununla birlikte pandemi sürecinde oluşturulan Bilim Kurulu’nda 3 Veteriner Hekim akademisyen bulunmakta, yine virüsü ilk defa izole eden ülkemizde yürütülen yerli aşı çalışmalarının başında Veteriner Hekimler yer almaktadır.

Hâl böyleyken Veteriner Hekim’in sağlık çalışanı olarak kabul edilmemesi anlaşılır gibi değildir. Düşünün ki aşıyı üreten Veteriner Hekim aşı olamıyor.

Tekrar üzerine basarak ifade etmek istiyorum ki bizleri üzen aşıda öncelikli olmamamız değil, sağlık çalışanı olarak görülmememizdir” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Veteriner Hekimler Tepkili!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol