banner30
Öne Çıkanlar VERBİSE KAYITLAR 30 EYLÜLDE SON 6. Bölge İçin Harekete Geçti DEVA KYK Kredilerine İlişkin Öneride Bulundu Efsane Kaymakam Ayağının Tozuyla Çalışmalara Başladı Okul Kantinlerine Sıkı Denetim

Bu haber kez okundu.

“Yandaştan Ziyade Hak Edene Öncelik Verilmesi Gerekiyor”

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım  tarafından hukuksuz bir şekilde işçi alımı yapılacağını itiraf ettiğini  vurgulayarak, kamudaki torpil ve adam kayırmacılığının son örneğini ortaya koyduğunu belirtti. Başkan Kangal kamuya personel alımlarında biran önce liyakat ve adalet esaslarına dönülmesi gerektiğini kaydetti.

“Belediye Başkanı Kamudaki Torpil Ve Adam Kayırmacılığını Bir Kez Daha Göstermiştir”

Başkan Kangal açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ““Palu Belediye Başkanlığı’nın planladığı işçi alımı ile ilgili kamuoyuna yansıyan iddiaları hayret verici bir şekilde izliyoruz. Alınacak işçilerin, önceden belirlenen isimlerden oluştuğu duyumu üzerine; konuya müdahil olan belediye başkanı, durumu açık bir şekilde itiraf ederek , kamudaki torpil ve adam kayırmacılığını bir kez daha göstermiştir.  Palulu vatandaşların tepkilerine rağmen , ben istedim oldu mantığı ile hareket edilmesi , hizmet makamı olan belediyenin, bu amacından ne kadar uzaklaştığını ve adaletsizliklerin, artık saklanamayacak kadar aleni bir duruma geldiğini gözler önüne sermiştir. Bu ve benzeri birçok haksız uygulama sebebi ile , artık halkımız tarafından sürekli dile getirilen,  belirli bir partiye, ya da gruba mensubiyet şartı dışında, kamuya  giremeyecekleri düşüncesi de,  ne yazık ki doğrulanmıştır.  Özellikle son yıllarda, artarak devam eden bu tür alımların bir an önce,  adalet ve liyakat esasına göre yürütülmesi, yandaştan ziyade hak edene öncelik verilmesi , kamu vicdanı açısından olmazsa olmaz bir beklentidir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol