Öne Çıkanlar JANDARMA SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR JANDARMA KARDA MAHSUR KALAN 5 KİŞİYİ KURTARDI KARABALIK TİCARETTEN İTİBAR SUİKASTİ İDDİASI ELAZIĞ SINIFI GEÇMEDİ OGM ORMANSPOR MAÇI HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Bu haber kez okundu.

YEŞİL ALAN İSTİYORUZ

Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter, mahallenin sorunlarına ilişkin gazetemize açıklamalarda bulundu.  Elazığ'ın merkezinde bulunan en eski, en büyük mahallelerinde olan kültür mahallesi sakinleri bu aralar dertli.  Mahalle içinde yapılması düşünülen akaryakıt istasyonu vatandaşı huzursuz ediyor. Konuyla ilgili Mahalle Muhtarı Murat Biter, "Bakan gelecek, bizzat dosyam ile yanına gideceğim. Mahallem için, halkım için her türlü seslenişi yapacağım" dedi.

Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve yıkım kararı alınan eski polis karakolu ve lojmanlarının yerine yeşil alan yapılacağı yönünde kendilerine söz verildiği halde bu arazinin yeni imar planında benzinlik olarak işlenmesine karşı çıktı.

VATANDAŞIN NEFES ALABİLECEĞİ BİR YER OLSUN

Arazinin yeşil alan olmasını isteyen Mahalle Muhtarı Biter, "Burası yıkıldıktan sonra yeşil alana çevirelim talebinde bulundum. Yan tarafta ormanlık alan var orası atık durumda duruyor birlikte birleştirelim mahallemize güzel bir yeşil alan kazandıralım, vatandaşın nefes alabileceği bir yer olsun. Duydum ki burası benzinlik alanına çevrilmiş, hiç hoşuma gitmedi bu söylemler. Ben bu duruma şiddetle karşı geldim."dedi.

BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI'YLA GÖRÜŞTÜM

Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter, arazinin benzinlik istasyonu olarak düşünüldüğünü ve bunu belediye başkanıyla görüştüklerini söyledi.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın konu hakkında kendilerine her türlü desteği sağladığını belirten  Biter, şu ifadelere yer verdi, "Benzinlik projesi ile ilgili karakolun yeri, iç işleri tarafından yıkım kararı alınmıştı. Tüm Türkiye genelinde karakollar, lojmanlar yıkılacak diye bir karar alındı.  Burasının yıkım kararı alındıktan sonra Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarıyla görüştüm.  Burası yeşil alan olacaktı neden benzinlik istasyonuna çevrildi diye sordum bizim bu konuda yapacak bir şeyimiz yok dedi.Ama Başkanımız sağ olsun bu noktada bize her türlü desteğini sağladı. "

"ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPILMIŞ"

Muhtar Murat Biter, kararın Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından alındığını kaydetti. Bakana dosyayı ileteceğini söyleyen Biter,"Belediye Başkanımız bize bakanla görüşmemiz konusunda yardımcı olacak, kendisi bize destek verecek. "diye konuştu.

"HALKIMIZ BENZİNLİK İSTASYONU KONUSUNDA

ÇOK BÜYÜK TEPKİ GÖSTERECEK"

Mahalle sakinlerinin benzinlik istasyonunu istemediklerini belirten Muhtar Biter,"Mahalle sakinleri  benzinlik istasyonu konusunda çok büyük tepki gösterecek onu da belirtmek istiyorum. Beni sürekli arıyorlar. Ben de bir konuşma yapmıştım konuşmam da; 'kendimi yakarım' gibi bir söylemim olmuştu. Yakma gibi bir şey değil de kendimi feda ederim, vatandaşlarımız beni buraya göreve getirdi. Ben de onların hakkını savunmak zorundayım. "dedi.

"KİMSE BENİ ARAMADI"

Yetkililere çağrıda bulunan Muhtar Murat Biter, "Benzinlik istasyonu ile ilgili ne valimiz, ne milletvekillerimiz, ne il başkanlarımız beni aramadı. Beni arayabilirlerdi. Bir sıkıntı varmış nedir, ne değildir bir görüşelim diye.Kimse beni aramadı bu durum beni çok üzdü. Yetkililerden bize destek olmalarını beklerim. Bu konuda bana yardımcı olmalarını istiyorum ve yeşil alana çevrilmesini istiyorum. İnşallah da bize destek olurlar bizde mahallemize müjdeyi veririz." ifadelerini kullandı.

"DEVLET MÜTEAHHİTTİN ÖNÜNÜ AÇABİLİRSE

 ŞEHRİMİZ HIZLI BİR DÖNÜŞÜME GEÇECEK"

Öte yandan deprem sonrası yıkılan binalara değinen Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter,"Depremden sonra yıkılan binaların yerini şuanda yapamıyoruz.Kültür Mahallesi'nde yeni bir imar planı çıktı. Ancak ekonomik krizde inşaat malzemeleri tavan yaptı. Şuanda hiçbir müteahhittin girme şansı yok.  Girse dahi yüksek meblağlarda paralar isteyecekler. Vatandaşın belirtilen meblağları verecek gücü yok. Müteahhittin o yüzden girme şansı bulunmuyor.  Devlet, müteahhittin önünü açabilirse şehrimiz hızlı bir dönüşüme geçecek. Ancak şuanda yapacak bir şey yok hepimiz bekliyoruz. Ekonomik kriz var ve herkes perişan, vatandaş mağdur."  diye konuştu

"YARDIM TALEBİNDE BULUNAN İNSANLAR VAR"

Ramazan ayı nedeniyle 600-700 ihtiyaç sahibi ailelerin yardım talebinde bulunduğunu da aktaran Muhtar Biter, ihtiyaç sahibi vatandaşın talebine cevap veremediklerini, bu sebeple hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi.

Muhtar Biter, konuşmasının devamında,"Sağ olsun belediyemiz bize destek sağladı, eşimiz dostumuz bizlere yardımcı oldu. Onun haricinde yardımcı olan kimse olmadı. " dedi.

"VATANDAŞIMIZA 5 TANE PROJE SÖZÜ

VERMİŞTİM ONLARI YERİNE GETİRDİM"

Son olarak yaptığı çalışmaları anlatan Kültür Mahallesi muhtarı Murat Biter,"Göreve geldiğimde vatandaşımıza 5 tane proje sözü vermiştim. Onları yerine getirdim. Bu aşamada belediye başkanımız bizim hep yanımızda oldu ve destek oldu. Mahallemizde spor yaşam alanı yoktu, park alanı yoktu, taziye evi yoktu. Yüzde 99 bitme aşamasına gelmiş hemen parkımızın içerisinde, kütüphanemiz yoktu, en büyük projede bizim değil de başkanımızın projesi fuar kongre merkezinin mahallemizde olması mutluluk verdi. Bahsettiğim 5 projeyi bu şekilde gerçekleştirmiş oldum." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Anahtar Kelimeler:
YEŞİL ALAN İSTİYORUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol