Öne Çıkanlar ELAZIĞDA İNFAZ YASASINDAN BİN MAHKUM YARARLANACAK Cinayet Şüphelileri Yakalandı Elazığ Yine Sallandı ELFED Eğitim Kampanyasına 100 Adet Tablet İle Destek Oldu Depremzede Sporculara Yardım Eli

Bu haber kez okundu.

ZEHİRLİ SU DEREYE BOŞALTILIYOR!

Elazığ'ın Maden ilçesinde sorunlar bitmiyor. Heyelan riski nedeniyle taşınıp taşınmayacağı konusu henüz netlik kazanmayan ilçede, korkunç bir iddiaya ortaya atıldı.

Bakır Maden için Birlik Platformu Başkanı Süleyman Deniz Seyrek, Maden ilçesinde faaliyet gösteren Yıldızlar Holding tarafından işletilen maden ocağından çıkan suyun zehirli olduğunu, Maden Çayına boşaltılan suyun insan ve hayvan sağlığını tehdit ettiğini iddia etti.

Elazığ Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü'ne dilekçe yazan Seyrek, konunun incelenmesini talep etti.

Seyrek, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: "Elazığ İli, Maden İlçesi, Camii Kebir Mahallesinde bulunan ve ETİ Gümüş A.Ş'ye ait olup Yıldızlar S.S.S Holding tarafından işletilen Maden ocağında usulsüz bir durum mevcuttur. Maden ocağından çıkan ve içerisinde ağır metaller bulunduğunu düşündüğümüz su, insanların erişebileceği bir nokta olan Ziya Gökalp Caddesinin üzerinden geçtiği asansör Köprüsünden şelale görüntüsü altında bir perdeleme yöntemi ile Maden Çayına bırakılmaktadır.

Burada hem bir sahtekarlık yapıldığını hem de topağı, hayvanları ve insanları zehirlediklerini bildirmek isteriz. Bu hususta suyun analizinin yapılmasını, yapılan analiz sonucunda kanunsuz bir durumun ortaya çıkması halinde ilgililer hakkında idari/cezai işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol