Öne Çıkanlar Cmhurbaşkanı Erdoğan Elazığa Geldi Depremde Vefat Edenler İçin Anma Programı Düzenlenecek Basın İlan Kurumu 60 yaşında Rektör Göktaş: Temennimiz Yeni Yılda Yüz yüze Eğiteme Geçmek Elazığda 272 Okulda 13 Bin 765 Öğrenci Yüz Yüze Eğitime Başladı

Bu haber kez okundu.

Elazığspor’a ‘Bakan’ Olacak mı?

Çevre ve Şehircilik Bakan’ı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde ilimizi ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Elazığspor için hep birlikte atılması gereken her türlü adımı atacağız” demesine rağmen, ara transfer döneminin sona ermesine sayılı günler kala, transfer tahtası ile ilgili somut bir adım atılmadı.

VERİLEN SÖZLER TUTULACAK MI?

Çevre ve Şehircilik Bakan’ı Murat Kurum’dan sonra ilimiz ziyaretinde Cumhurbaşkanı ile görüşen Elazığspor Kulüp Başkan’ı Selçuk Öztürk, Cumhurbaşkanı ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıklamıştı.

Yapılan görüşmede, “Kendisine Elazığlı bir vatandaş olarak şükranlarımızı sunduk. Ayrıca 2021 yılının sonunda bitecek olan yeni stadyumumuz için de kendilerine şükranlarımızı sunduk. Elazığımız’da bu güzellikler yaşanırken, Kayyumdan 58 Milyon TL borçla aldığımız, bugün 43 Milyon TL’ye düşürdüğümüz borç miktarını kendilerine ilettik.

Transfer tahtamıza engel 25 Milyon TL borcu ileterek, transfer tahtamızın açılması adına devletimizin şefkat elini kendilerinden istedik. Taraftarlarımızın selamlarını ilettik. Bir çok destek veren kulübümüzün istediği gibi bizler de devlet babamızın şefkatli ellerinden yardım talep ettik.

Geçen gün Elazığsporumuz’un destekleneceğini açıklayan kıymetli bakanımız Murat Kurum’a ve yine ilgilerinden dolayı Süleyman Soylu’ya hürmetlerimizi ilettik ayrıca.

Görüşmelerimiz verimli geçti. Sayın bakanımız Murat Kurum’a 31 Ocak’ta transferin sona ereceğini ve bu tarihe kadar beklentimizin olduğunu ilettik.

Kendileri de haberleşeceklerini ve ilgileneceğini ilettiler. Şahsım her zaman Elazığspor’un menfaatleri ve geçmişte olduğu gibi bugünde ayağa kaldırma adına mücadele verecek. İnşallah verdiğimiz mücadeleler kısa sürede karşılık bulur. Şehrin dinamikleriyle birlikte takımımızı ayağa kaldırmanın gayretinde olacağız” ifadelerini kullanıştı.

Görüşme olumlu geçmesine rağmen ara transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala, somut bir adımın atılmaması akıllarda şu soruyu bıraktı, “Verilen sözler tutulacak mı ?”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol