Öne Çıkanlar Esnafa Kira Desteği Göldere Köyündeki Yol Sorunu Giderildi Yaylacıların Sorunlarını Dinledi MEB TRT Türkü Radyoda Kürsü Başı

Bu haber kez okundu.

GSİM OKÇULAR KÖYÜNDE

Gerçekleştirilen ziyarette çocuklarımıza sporu ve badmintonu sevdirmek, badmintonu tabana yaymak için düzenlenen etkinlikte Okçular Köyü gençlerine Badminton Sporu tanıtılıp gençlerle Badminton oynandı. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Köyde yaşayan gençlerimize atkı, bere, raket, top gibi malzemeler hediye edildi.

"Orda Bir Köy Var Uzakta ve Halk Badmintonu" projeleri kapsamında, Kovancılar ilçemize bağlı uzak köylerimizden biri olan Okçular Köyüne ziyaret gerçekleştiren İl Müdürü EREN Köye spor alanın da nasıl katkıda bulunabilecekleri konusunda Okçular Köyü Muhtarıyla Köyde birtakım incelemelerde bulundu.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN,

 " Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Badminton Federasyonunun ‘Orda bir Köy Var Uzakta  ve Halk Badmintonu Projeler’ kapsamında Okçular köyüne geldik. Tabi bu projenin asıl amacı Badminton branşının tanıtılması ve tabana yayılmasıdır. Bu kapsamda uzakta olan bu köyümüzde Badminton faaliyetinin başlatılması amacını taşıyor. Beraberimizde getirmiş olduğumuz file, raket, top gibi spor malzemelerini Köy Muhtarımıza ve Okul Müdürümüze teslim ettik. Bu köyümüzde de Badminton branşının gelişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu projenin İlimize, Federasyonumuza ve Bakanlığımıza hayırlı olmasını diliyorum. " ifadelerine yer verdi.

Badminton İl Temsilcisi Hayrettin Karakaya,

" Federasyonumuzun Türkiye genelinde yaygınlaştırdığı ‘Orda bir köy var uzakta projesi’ amacıyla buradayız. Hemen sağımda Badminton Milli Takım Antrenörümüz Mehmet Ali Aslan solumda ise Badminton Milli Takım Oyuncumuz Aliye Demirbağ var. Onlarda bu etkinlik kapsamında bizlerle geldiler.  Bu konuda bizlere desteklerini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Federasyon Başkanlığımıza, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Eren’e teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Badminton Milli Sporcu Aliye Demirbağ,

 ‘’ Bugün Badminton branşını tanıtmak için buradayız. Yediden yetmişe her insanın yapabileceği bu branşı gençlerimiz ve çocuklarımızla birleştirmek için bir araya geldik. Bunun için çok mutluyuz.’’ Dedi.

Anahtar Kelimeler:
GSİM OKÇULAR KÖYÜNDE

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol